Документальні матеріали про аварію на ЧАЕС включать до реєстру ЮНЕСКО «Пам'ять світу»

КультураАндрій Стець, 30 жовтня 20174640
Документальні матеріали про аварію на ЧАЕС включать до реєстру ЮНЕСКО «Пам'ять світу»
фото НашКиїв
Четвертий реактор ЧАЕС після аварії

Міжнародний консультативний комітет програми ЮНЕСКО «Пам'ять світу» на нараді, яка відбулася 24-27 жовтня в Парижі, рекомендував включити до цього реєстру 78 нових найменувань, зокрема документальні матеріали про аварію на Чорнобильській АЕС. Про це повідомила прес-служба ЮНЕСКО.

Крім того, консультативний комітет запропонував включити до реєстру Люблінську унію між Королівством Польським і Великим князівством Литовським, що створила Річ Посполиту. Королівству Польському за умовами Люблінської унії були передані великі території сучасної України і Підляшшя, що раніше належали Великому князівству Литовському.

Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова схвалила рекомендації, які ухвалив комітет, що складається з 14 відомих експертів на чолі з доктором Абдуллою Аль-Раісі.

Наразі реєстр «Пам'ять світу» включає в себе загалом 427 документів та колекцій з усіх континентів У ньому містяться документи на різних носіях з різноманітних матеріалів (камінь, кіноплівка, пергамент, магнітна стрічка тощо).

Україна представлена в ньому колекцією єврейського музичного фольклору 1912-1947 років з бібліотеки Вернадського, яка, зокрема, включає єдиний в світі справжній запис голосу Шолом-Алейхема.

У 2009 року до реєстру ЮНЕСКО «Пам'ять світу» включили архіви Радзивіллів і Несвіжську колекцію книг, які частково перебувають в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук