Букові праліси України внесли до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

У список потрапила частина унікальних недоторканих лісів Розточчя на Львівщині

Букові праліси України внесли до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
У травні Верховна Рада України ухвалила закон про охорону пралісів, проте президент досі не підписав документ

У Кракові під час 41-ї сесії Комітету Всесвітньої спадщини прийняли рішення про внесення букових пралісів України до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це йдеться у документі на офіційному сайті ЮНЕСКО.

Ліси потрапили до списку Всесвітньої спадщини в рамках розширення об’єкта «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини і реліктові букові ліси Німеччини». Тепер він має назву «Незаймані букові ліси в Карпатах та інших регіонах Європи» і охоплює не 3 країни, як раніше (Україна, Словаччина і Німеччина), а 12 – додані також Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Іспанія, Італія, Румунія, Словенія.

До об’єкта занесено українські лісові масиви Горгани (заповідна зона – 753,48 га), Розточчя (384,81 га) Сатанівська Дача (212,01 га), Синевир – Дарвайка (1588,46 га), Синевир – Квасовець (561,62 га), Синевир – Стримба (260,65 га), Синевир – Вільшани (454,31 га), Зачарований Край – Іршава (93,97 га) та Зачарований Край – Великий Діл (1164,16 га).

Підготовку номінації, польові дослідження та приїзд експертів ЮНЕСКО проводили за підтримки Дунайсько-Карпатської Програми Всесвітнього фонду природи (WWF) в Україні з 2015 року.

Нагадаємо, в травні Верховна Рада України ухвалила закон про охорону пралісів («Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів»). Цей документ забороняє рубки в пралісах і вводить сувору відповідальність за їх знищення та пошкодження. Підписантами законопроекту стали 13 народних депутатів України. Проте наразі президент не підписав закон.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук