Долю площі Св. Юра у Львові вирішать на круглому столі

КультураК.С., 10 березня 201511300
Долю площі Св. Юра у Львові вирішать на круглому столі
Проект пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому

У четвер 12 березня о 15.00 в приміщенні конференц-залу Центру міської історії Центрально-Східної Європи відбудеться круглий стіл “Реконструкція площі Святого Юра: порозуміння заради вшанування митрополита Андрея Шептицького”, який організувала громадська ініціатива "Врятуй Сквер".

До участі у круглому столі запрошено представників УГКЦ, проектантів, архітекторів, громадських діячів та активістів. Модеруватиме зустріч журналіст Вахтанг Кіпіані.

Необхідність у такому обговорені виникла через запеклі суперечки, які точаться у місті довкола доцільності встановлення пам’ятника. 

Аргументи його прихильників зрозумілі: необхідно гідно вшанувати пам’ять митрополита.

Основними аргументами проти реконструкції площі та встановлення пам'ятника є недоцільність витрачати кошти на пам’ятник у часи війни та економічної кризи (для встановлення пам'ятнка потрібно 32 млн грн). Також застререження викликає і руйнування скверу, через який має пройти дорога.

Нагадаємо, що депутати Львівської міської ради у вересні минулого року прийняли ухвалу про спорудження пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому та створення площі святого Юра навпроти храму на Святоюрській горі у Львові.

Для цього потрібно перенести наявну дорогу у бік корпусів «Львівської політехніки».

Натомість проти руйнування скверу виступили студенти та громадські активісти. Вони влаштували цілодобове чергування у сквері.

Проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович закликав львів’ян припинити суперечки з приводу спорудження у Львові пам’ятника Митрополитові Андрею Шептицькому. Він зазначив, що краще зачекати із встановленням пам’ятника Митрополитові Шептицькому, ніж продовжувати суперечки.

Таким чином анонсований круглий стіл має стати пошуком вирішення конфлікту, спробою переговорів між противниками та прихільниками пам’ятника. "Маємо надію на конструктивний діалог всіх сторін та шанс на порозуміння!", - говорять організатори.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук