Донецька «Ізоляція» визнала себе організатором «окупації» росіян у Венеції

Платформа культурних ініціатив «Ізоляція» офіційно оголосила себе організатором проекту #onvacation, анонімної художньої акції на 56-й бієнале у Венеції.

Проект #onvacation почався 6 травня 2015 з окупації активістами павільйонів держав, що окуповують чужі території. Насамперед йшлося про павільйон Росії.

Художники в уніформі з написом «у відпустці» (on vacation) закликали відвідувачів бієнале вдягнути уніформу, яку роздавали організатори акції, та зробити селфі в одному із павільйонів країн-окупантів. Переможець проекту, який виграє відпустку в окупованому Криму, буде оголошений 9 червня під час відкриття ретроспективної виставки «Ізоляція».

Акція була задумана як пряма цитата на російських «зелених чоловічків», які окупували український Крим у 2014 році, стверджуючи, що вони перебувають «у відпустці».

Такі ж військові угруповання, які заявляють, що знаходяться у відпустці, беруть участь у війні  на Донбасі. З 9 червня 2014 окуповані території Донбасу включають в себе і територію «Ізоляції», де, за словами «зелених чоловічків», мала розміщуватися «гуманітарна допомога» з Росії. Про це розповіли у фонді, який зараз працює в Києві.

На даний момент на території «Ізоляції» знаходяться склади озброєння, база підготовки бойовиків, а також в'язниця і місце страти. Приміщення розграбовані: багато робіт українських та іноземних художників здані бойовиками «ДНР» на металобрухт, фонд позбувся бібліотеки, матеріалів, устаткування і багатьох творів мистецтва.

«Платформа культурних ініціатив «Ізоляція» визнає, що окупація Криму і окупація Донбасу має спільні корені і в світлі цього - присвячує свою венеціанського інтервенцію окупованому півострову», - йдеться у звернені фонду.

За рік роботи у Києві фонд реалізував більше 80 освітніх програм і мистецьких проектів. У тому числі – інформаційні виставки в Парижі та у Празі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук