Донецький національний університет отримав ім’я Василя Стуса

КультураД.Ц., 12 червня 20167922
Донецький національний університет отримав ім’я Василя Стуса
Барельєф на корпусі філфака ДНУ

Донецькому національному університету присвоєно ім'я Василя Стуса за результатами голосування конференції трудового колективу. Про це представники вишу повідомили на його офіційній сторінці у Facebook.

Таке рішення було підтримано більшістю голосів членів Конференції трудового колективу (75 із 105).

Наступним кроком для університуте стане отримання згоди від сина Василя Стуса – Дмитра (попередньо згоду виш уже отримав, тепер необхідно її відповідно оформити).

Вже цього тижня до Міністерства освіти та науки України буде направлений необхідний пакет документів.

Нагадаємо, у грудні 2008 року громадські організації «Поштовх» і «Громадська ініціатива Донеччини з відновлення історичної пам'яті» почали збір підписів за присвоєння Донецькому національному університету імені Стуса. Проте ця ініціатива тоді не була реалізована через опір з боку керівництва університету і проросійськи налаштованої громадськості..

Після початку бойових дій у Донецьку університет переїхав до Вінниці. Тоді знову виникло питання про перейменування.

Тим часом у Донецьку бойовики демонтували барельєф українському поетові Василю Стусу, який був розміщений на корпусі філфака ДНУ. 

Нагадаємо, український поет і правозахисник, Герой України Василь Стус (1938-1985) з 1940 року жив у Сталіному (назва Донецька з 1924 по 1961 рік), куди перебралися його батьки з Вінниці. Навчався в Сталінському педінституті (зараз ДООНУ). Працював на шахті, вчителем в школі, літредактором місцевої газети. Потім переїхав до Києва, де почав правозахисну діяльність. Був засуджений і засланий на Урал, де і помер у таборі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук