Дотаційність Пенсійного фонду не дозволяє підвищувати українцям пенсії, – міністр

Дотації з держбюджету на рівні 80 млрд грн для Пенсійного фонду України (ПФУ) не дозволяють підвищити пенсійні виплати, а лише покривають сплату необхідного рівня пенсійних витрат, повідомив міністр соціальної політики Павло Розенко.

«Для того, щоб виплачувати пенсії в тих невеликих, іноді навіть мізерних сумах, які сьогодні виплачуються згідно з чинним законодавством, Пенсійному фонду дається дотація на рівні близько 80 млрд грн. Це не для підвищення пенсій, це не для покращення рівня життя наших пенсіонерів. Для того лише, щоб своєчасно виплачувати пенсію таким категоріям осіб», – зазначив Розенко на селекторній нараді Пенсійного фонду, передає РБК-Україна.

Він зазначив, що сьогодні солідарна система соціального страхування не в змозі нести навантаження з забезпечення необхідними доходами людей пенсійного віку, тому поряд з нею необхідно запровадити накопичувальну пенсійну систему та систему недержавного пенсійного страхування, а солідарна система повинна позбутися від невластивих їй функцій.

«Пенсійний фонд повинен поступово перетворюватися в класичну страхову організацію, де люди з Пенсійного фонду будуть отримувати власне те, що внесли у вигляді соціальних внесків. Все інше буде брати на себе державний бюджет України, а, можливо, частина коштів буде диверсифікована і виплачуватися у вигляді соціальних допомог через відповідні соціальні служби», – додав Розенко.

Як повідомляв ZAXID.NET, з 2017 року в Україні буде введено в дію накопичувальну систему пенсій, участь в якій спершу буде обов’язковою для громадян віком до 35 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук