Довгострокова оренда землі доцільніша за продаж, - експерт

Економіка22 липня 201123341

Значно позитивніший вплив на розвиток українського аграрного сектору мала б довгострокова оренда землі, ніж її продаж.

Таку думку висловила керівник аналітичного департаменту агенції "ААА" Марія Колесник в ефірі Першого каналу Українського радіо.

"Більш корисним для аграрного сектору був би механізм довгострокової оренди. На сьогоднішній день багато холдингів, аграрних структур вже сформувалися. Вони продовжують накопичувати земельний банк, працюють на ньому, вкладають кошти. Але при тому, що в них є договори оренди, немає гарантії того, що через рік, два, три ця земля так само так само належатиме їм, тобто чи не будуть договори розірвані в односторонньому порядку", — сказала вона.

"Якби довгострокові орендні відносини були із чітко прописаним мінімальним строком, я думаю, тоді банки пішли би набагато більш охоче на кредитування цих структур", — додала експерт.

Колесник також висловила сумнів, що кількість охочих придбати землю в Україні буде великою.

"Держава вважає, що зараз всі кинуться цю землю купувати, і відповідно, від цього рахує, скільки коштів вона може залучити. Я не бачу такої кількості охочих купити землю на сьогоднішній день. Адже це тривала інвестиція, а при цьому ніяких гарантій, що нічого не зміниться в аграрному секторі, немає", — зазначила вона.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук