Верховна Рада під час засідання 18 червня підтримала президентський законопроект про звільнення випускників шкіл 2019/2020 років від проходження державної підсумкової атестації. За проголосували 356 народних депутатів, закон відразу скерували на підпис президенту.
Як пояснив перед голосуванням депутат від «Слуги народу» Роман Грищук, законопроект передбачає, що всі випускники 2019/2020 років отримають атестати без складання ДПА. Якщо хтось із них планує вступати до університету – складає зовнішнє незалежне оцінювання. Якщо оцінка за ЗНО вища за ту, яка стоїть в атестаті, – її можна змінити в атестаті. Закон ухвалили з огляду на пандемію коронавірусу – аби скоротити кількість тих, хто складає ЗНО.
У той же час депутатка від фракції «Голос» Наталія Піпа зауважила, що ідея законопроекту хороша, проте поганою є її реалізація. За її словами, такі зміни створять додаткові труднощі для вчителів та директорів по видачі додатків для атестатів, тож її фракція пропонувала скасувати ще при вступі до університетів врахування середнього балу атестата.
Як інформував ZAXID.NET, наприкінці минулого тижня Кабінет міністрів несподівано скасував пробне ЗНО і запропонував випускникам пройти його онлайн.
15 червня головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що у МОЗ розглядають варіант повного скасування ЗНО, на що негативно відреагувало Міністерство освіти і науки та середовище освітях і батьків майбутніх вступників.
Однак наступного дня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що «ніхто не збирається скасовувати ЗНО» і для цього немає достатніх підстав. ЗНО має відбутися в Україні з 25 червня по 17 липня. З детальним графіком можна ознайомитись за посиланням.