Уряд скасував проведення цьогорічного пробного ЗНО

Натомість, учасникам пробного ЗНО пропонують скласти тестування вдома

Через карантинні обмеження Кабінет міністрів скасував проведення в Україні пробного ЗНО, яке мало відбутись вже 15 і 17 червня. Про це йдеться у постанові Кабміну від 12 червня, яка внесла зміни до попередньої постанови № 392.

Зміни передбачають, що в підпункті 4 пункту 3 постанови, що забороняє відвідування закладів освіти її здобувачами, окрім ряду випадків, вилучено слово «пробному».

Тобто тепер на час карантину заборонено відвідування закладів освіти її здобувачами, крім участі у:

  • зовнішньому незалежному оцінюванні;
  • державній підсумковій атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання;
  • вступних випробуваннях;
  • єдиному вступному іспиті з іноземної мови;
  • єдиному фаховому вступному випробуванні;
  • атестації у формі тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів «КРОК»;
  • здійснення підтвердження кваліфікації моряків, проведення підготовки моряків, членів екіпажів торговельних суден, у тому числі тих, що здійснюють плавання внутрішніми водними шляхами України, та проведення підготовки судноводіїв малих/маломірних суден.

Інформацію про скасування пробного ЗНО підтвердив на ранковому брифінгу очільник МОЗ Максим Степанов.

Пізніше стало відомо, що Український центр оцінювання якості освіти пропонує скласти тестування вдома, але не приходити до закладів освіти. 15 та 17 червня до пунктів проведення пробного ЗНО можуть прийти лише відповідальні за ці пункти та їхні помічники.

Натомість абітурієнти можуть 15 та 17 червня об 11:00 зайти на свою інформаційну сторінку, завантажити тестовий зошит і бланк відповідей з української мови та літератури. Потім потрібно виконати завдання та до 19 червня внести відповіді до спеціального сервісу.

Під час брифінгу 14 червня Максим Степанов сказав, що ті, хто не має можливості здати пробне ЗНО онлайн, можуть прийти до навчального закладу, де мало воно відбутися, і отримати зошит з тестовими завданнями в інспектора. Вступник зробить завдання вдома, а потім надішле їх на перевірку.

Тим, хто не зможе скласти пробне ЗНО в пунктах тестування, повернуть гроші.

Повноцінне ЗНО українські абітурієнти складатимуть з 25 червня до 17 липня. З детальним графіком можна ознайомитись за посиланням.

Варто також нагадати, що напередодні освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив про можливе повне скасування проведення зовнішнього незалежного оцінювання. За його словами, «скориставшись ситуацією з пандемією, деякі персонажі планують повернути до української освіти хабарі та корупцію під час вступних іспитів до закладів вищої освіти».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук