Два Моцарти і француз Франсіс Пуленк зазвучать у Львові у виконанні піаністів-віртуозів

КультураМарічка Крижанівська, 29 листопада 2017, 16:07 385 0

30 листопада у філармонії виступлять піаністи-віртуози Оксана Рапіта і Мирослав Драган та оркестр «Віртуози Львова».

Зальцбурзький і львівський Моцарти знову зазвучать разом у філармонії у виконанні оркестру «Віртуози Львова» та дуету піаністів-віртуозів Оксани Рапіти і Мирослава Драгана. Готують увертюру Франца Ксавера Моцарта, сина великого Амадея, яку він написав саме у Львові. Окрім того, зазвучить і концерт Моцарта-старшого.

Про цих композиторів не випадково згадають саме зараз і саме у Львові.

«У грудні відбуваються традиційні моцартівські вечори у Львові, у соборі Святого Юра, оскільки саме там вперше на теренах східної Європи прозвучав «Реквієм» Моцарта-батька під батутою його сина Франца Ксавера Моцарта і Кароля Ліпінського, видатного польського скрипаля. І таке поєднання в нашому концерті двох Моцартів також має символічне значення», ‒ коментує художній керівник оркестру «Віртуози Львова» Сергій Бурко.

А ще музиканти готують «Концерт для двох фортепіано з оркестром» вибухового французького композитора Франсіса Пуленка ‒ це феєрверк звуків і мотивів, які після написання цього твору у 1930-х роках з'явилися у фільмах і мюзиклах.

«Пуленк дав величезний поштовх багатьом композиторам ХХ століття і вже ХХІ ст. Там чути алюзії, які потім є в Дунаєвського у фільмі «Діти капітана Гранта», а ще він в Моцарта взяв кусочок і зробив свою стилізацію, потім там є епізод, який потім з'явився в мюзиклі «Привид опери», ‒ розповідає піаніст, заслужений артист України Мирослав Драган.

Піаністи Оксана Рапіта і Мирослав Драган ‒ подружжя, успішні викладачі і активні солісти-віртуози. У дуеті гармонійно доповнюють один одного.

«Завжди це для мене величезне свято ‒ зустрічатися у дуеті з Мирославом, тому що музикування на сцені дає ще одну підставу поспілкуватися вже звуками музики, відчути одне одного, побажати одне одному чогось хорошого», ‒ зізнається піаністка, заслужена артистка України Оксана Рапіта.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук