Два облгази програли суд та мають перерахувати платіжки за газ своїм споживачам

Окрім того, облгази оштрафують на 850 тис. грн кожен

ЕкономікаЮрій Братюк, 10 квітня 201914490

«Вінницягаз» та «Волиньгаз», що входять до групи компаній «РГК» Дмитра Фірташа, не змогли оскаржити у судах рішення Національної комісії, якими їх зобов'язали перерахувати обсяги спожитого газу у платіжках.

Про це йдеться в опублікованих 10 квітня рішеннях Волинського та Вінницького судів.

Зазначається, що НКРЕКП ухвалила рішення оштрафувати ці облгази на 850 тис. грн кожен та зобов'язала їх перерахувати обсяги спожитого газу, які вони вписували у платіжки своїм споживачам. Ці обсяги облгази умисне збільшили за «приведення обсягів спожитого газу до стандартних умов». Облгази це рішення вирішили оскаржити у судах.

Водночас Волинський окружний адміністративний суд та Вінницький окружний адміністративний суд вирішили відмовити «Волиньгазу» та «Вінницягазу» (відповідно) у задоволенні цих скарг.

Раніше НКРЕКП уже оштрафувала 14 облгазів, зокрема, «Львівгаз», «Київоблгаз», «Хмельницькгаз», «Закарпатгаз», «Івано-Франківськгаз» на 850 тис. грн кожен. Жоден з оштрафованих облгазів не погодився із санкціями нацрегулятора, однак одна компанія - «Харківміськгаз» - самостійно усунула порушення та уникнула штрафів.

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року облгази почали надсилати споживачам платіжки зі збільшеними, донарахованими обсягами споживання. 23 листопада 2018 року НКРЕКП заборонила облгазам здійснювати такі донарахування у платіжках. Облгази цю заборону проігнорували, а 15 лютого 2019 року подали на НКРЕКП до суду.

6 грудня у «Нафтогазі» заявили, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук