Перевірка трьох облгазів підтвердила незаконні донарахування у платіжки

Облгази зобов'яжуть провести перерахунок обсягів споживання для всіх побутових клієнтів

ЕкономікаЮрій Братюк, 19 березня 20199890

Національна комісія з регулювання сфери енергетики та комунальних послуг завершила перевірку перших трьох облгазів - «Вінницягазу», «Волиньгазу» і «Київоблгазу».

Про це повідомив заступник начальника департаменту енергоефективності «Нафтогазу» Олексій Хабатюк у Facebook.

За результатами перевірки було виявлено порушення ліцензійних умов, а нарахування додаткових обсягів газу побутовим споживачам з використанням коефіцієнта визнано незаконними. За даними Хабатюка, вже в п'ятницю, 22 березня, НКРЕКП планує нарахувати облгазам-порушникам штраф у розмірі 850 тис. грн та зобов'язати провести перерахунок обсягів споживання для всіх побутових клієнтів.

«Але чи кінець це історії з коефіцієнтами? Упевнений, що ще ні. Облгази розуміли незаконність своїх дій з самого початку, але свідомо пішли на порушення. Тому наступний крок облгазів - позов до суду на рішення НКРЕКП про накладення штрафу та приписи провести перерахунки», - написав Хабатюк.

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року облгази почали надсилати споживачам платіжки зі збільшеними, донарахованими обсягами споживання. 23 листопада 2018 року НКРЕКП заборонила облгазам здійснювати такі донарахування у платіжках. Облгази цю заборону проігнорували, а 15 лютого 2019 року подали на НКРЕКП до суду.

6 грудня у «Нафтогазі» заявили, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук