Гройсман закликав покарати газзбути «по перше число» за хибні платіжки

Голова уряду заявив, що влада планує перевіряти облгази-монополісти через зміну принципу нарахування плати за газ

Гройсман обурився тим, що постачальники газу розіслали в листопаді недостовірні платіжки

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман вимагає від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), та від міністерства енергетики покарати газзбути за платіжки з недостовірними даними. Про це він заявив на засіданні Верховної Ради.

«Я бачив інформацію в ЗМІ про те, що людям виставляють і чомусь підвищену ціну за газ, більш ніж 8,5 грн, і нараховують якісь непомірні борги. Хочу сказати на всю країну: платіть тільки за фактично спожитий газ, платіть не більш ніж 8,55 грн. Усе інше – це шахрайство з боку постачальних організацій», – заявив Гройсман.

Він додав, що, згідно з роз'ясненнями НАК «Нафтогаз України», жодних попередніх боргів бути не може. Прем'єр додав, що має намір звернутися в НКРЕ зі скаргою на дії облгаззбутів.

«Їх потрібно вжарити по перше число, тому що по-іншому не можна. Вони, монополісти, вже просто сіли всім на шию і звісили ноги», – обурився Гройсман.

Прес-служба «Нафтогазу» раніше заявила, що в листопаді більшість побутових споживачів України отримали від своїх постачальників газу платіжки з донарахуваннями за жовтень і попередженням про донарахування за три попередні роки зі значними сумами.

Як пише LB.ua, водночас газзбути вказали причиною додаткових платежів «наведення об'єму газу в еталонних умовах вимірювання» нібито на вимогу «Нафтогазу». Але державна компанія заявила, що жодних вимог не висувала.

Донарахування фактично призвело до подвійної оплати одних і тих самих об'ємів газу і утворення віртуальних боргів, які в майбутньому завадять перейти споживачам до інших постачальників газу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук