Дві компанії відмовились від будівництва сміттєпереробного заводу у Радехові

Австрійську компанію не влаштували обсяги сміття, українську – спротив депутатів

Підприємство «Мінпрод Галичини», що планувало збудувати у Радехові сміттєпереробний завод, відмовлося від своєї пропозиції через спротив депутатів та місцевих мешканців. Про це у понеділок, 19 червня, повідомила Радехівська міська рада на своїй сторінці у Facebook.

«На жаль, проведені громадські слухання засвідчили повну відсутність розуміння важливості проблеми цивілізованого збору, сортування та переробки ТПВ збоку окремих політичних сил міста («Блок Юлії Тимошенко» та «Народний рух України»). Водночас має місце занепокоєння окремих мешканців та громадських активістів щодо можливого використання майбутнього заводу «в основному для утилізації сміття зі Львова», – йдеться у зверненні ТзОВ «Мінпрод Галичини» до мера Радехова Степана Коханчука, оприлюдненого на сторінці Радехівської міськради.

У коментарі ZAXID.NET Степан Коханчук підтвердив, що інвестор відмовився від будівництва. Він пояснив, що раніше сміттєпереробний завод планувало збудувати австрійське підприємство Gigajoule, однак через запропоновані занадто малі потужності заводу (25 тис. тонн сміття на рік), це підприємство відмовилось від будівництва. За словами Коханчука, тоді міська рада провела перемови з ТзОВ «Мінпрод Галичини», які теж були готові інвестувати у будівництво заводу. За словами мера Радехова Степана Коханчука, це підприємство відмовилось від будівництва заводу через політичну складову.

«Оскільки представники цієї компанії [ТзОВ «Мінпрод Галичини»] є вихідцями з нашого міста, вони, побачивши, який резонанс [спричинила ця пропозиція], тиск на мене теж шалений, бо всі думають, що ми хочемо приймати сміття зі Львова, а однією з основних умов будівництва заводу є приймання сміття лише з Радехова та громади [району], то відмовились від ідеї будівництва», – сказав Степан Коханчук.

ТзОВ «Мінпрод Галичини» планувало звести на території теперішнього сміттєзвалища завод, який би міг переробляти 25 тис. тонн відходів у рік. Також підприємство обіцяло виділити 1 млн грн для рекультивації радехівського сміттєзвалища.

Попри те, що 6 червня на громадських слуханнях громада підтримала ідею будівництва заводу та розробки детального плану території, зараз мешканці та депутати виступають проти. За словами Коханчука, рішення громадських слухань дозволяє міській раді розробити детальний план території та з’ясувати чи можна будувати завод на території сміттєзвалища. Зараз міська рада розглядатиме питання щодо розробки ДПТ, однак через спротив депутатів та мешканців про будівництво заводу на цій ділянці наразі не йдеться.

За даними бізнес-пошукової системи YouControl, керівником ТзОВ «Мінпрод Галичини» є Ярослав Гулага. Підприємство спеціалізується на роздрібній торгівлі напоями, тютюновими виробами, також надає послуги мобільного харчування та ін.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук