Дві третини експортних операцій проходять через офшори, - ДФС

ЕкономікаРоман Ганкевич, 20 жовтня 20175440
74% всіх експортних контрактів проходять по непрямим контрактам

Щонайменше дві третини експортних операцій в Україні проходять за непрямими контрактами, через офшори. Про це повідомив голова Офісу великих платників Державної фіскальної служби Євген Бамбізов, передає УНІАН.

За його словами, 60% експортних операцій великих платників, податки яких адмініструються в Офісі, проходять по непрямим контрактам. «Для чого це робиться? Все розуміємо. Є посередник, який зареєстрований в юрисдикції, яка має пільговий режим оподаткування, і через цього посередника здійснюється придбання або реалізація того чи іншого виду продукції», - сказав він.

За словами Бамбізова, якби Україна приєдналася до Плану Організації економічного співробітництва і розвитку в Європі щодо протидії ухиленню від сплати податків (Base Erosion and Profit Shifting або BEPS), проблему можна було б вирішити набагато простіше. «Якщо ми не приєднаємося до плану BEPS, ми будемо отримувати інформацію з істотним запізненням. На сьогодні ми отримуємо інформацію з запізненням 6-7 місяців, в кращому випадку. План BEPS передбачає автоматичний обмін інформацією», - сказав він.

Зазначимо, що Україна планує до 2020 року почати автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки нерезидентів за міжнародним стандартом, який був розроблений Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) схвалений G20.

У рамках плану ОЕСР розробила 15 кроків, які охоплюють різні сфери протидії агресивного податкового планування. Серед них: вдосконалення правил трансфертного ціноутворення, запобігання ухилення від сплати податків за допомогою міжнародних договорів, оподаткування доходів контрольованих іноземних компаній, обмін інформацією.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук