Двір – не паркінг. Як повернути його людям?

У чому полягає різниця між хорошим і поганим житловим комплексом

БлогиЮліан Чаплінський , 22 лютого 4864 7
Юліан Чаплінський
Головний архітектор Львова

Я мешкаю в одному з найбільших житлових комплексів у Львові – у мене близько 3 тисяч сусідів. Комплекс має назву «Добра оселя», але урбаністи з гумором охрестили його «оселею зла». Проекту лише чотири роки, але скарги і нарікання від мешканців ростуть, наче снігова лавина.

Від чого страждають мешканці мого будинку? Передусім від засилля автомобілів у дворах, внаслідок якого дитячі майданчики перетворилися на острови в морі паркування. Кожен вільний клаптик займають машини, а не дерева чи вуличні меблі, які б створили місце для спілкування людей.

Рівень соціалізації в житловому комплексі справді вкрай низький. Ініціативна група мешканців провела опитування в житловому комплексі. Виявилося, що 15% людей взагалі не знають своїх сусідів, а майже 50% знайомі лише з людьми, які мешкають на одному поверсі з ними.

Запаркований двір житлового комплексу «Добра оселя» (фото Юліана Чаплінського)

Водночас мешканці комплексу висловили побажання відгородитися шлагбаумами та парканами від чужих, які нібито приходять і ламають каруселі на дитячих майданчиках. А може спочатку варто познайомитися з сусідами, щоб вирішити справді нагальні проблеми нашого двору?

Адже водії, що кружляють у пошуках місця для безкоштовного паркування, це найчастіше місцеві мешканці. На двох вулицях впритул з житловим комплексом паркується 100 автомобілів, а ще 200 займають місце в дворі. Близько 120-ти автомобілів паркується в підземному паркінгу і гаражах. Там ще є вільні місця, однак платити за них хочуть далеко не всі.

Отож ми крадемо у самих себе комфорт і затишок. Самі створюємо небезпеку для дітей у дворі. Однак мене тішить, що 57% опитаних мешканців виявили бажання спільно працювати заради покращення умов проживання. І ми будемо це робити.

У новому відеоблозі я звертаю увагу на помилки під час проектування «Доброї оселі», а також порівнюю цей комплекс із пізнішим проектом тієї ж будівельної компанії – «Містом трав». У цьому випадку вдалося переконати забудовника, що двір має належати мешканцям, а не автомобілям. Як наслідок, маємо справді зручний дім для людей. Запрошую вас пересвідчитися у цьому на власні очі та побачити різницю між хорошим і поганим житловим комплексом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук