«Джаз дарує надію», - Гербі Генкок

У Львові триває Аlfa jazz fest

КультураК.С., 27 червня 20156600
«Джаз дарує надію», - Гербі Генкок
фото MTV

Головну сцену ім. Едді Рознера на ‪Аlfa jazz fest відкрили один з найкращих джазових гітаристів світу Майк Стерн та саксофоніст Білл Еванс (який виступає у Львові вдруге). Музиканти виступали разом у 80-х у групі Майлса Девіса.

The Mike Stern/Bill Evans Band. Фото: Мирослав Пархомик

У перший день виступав 14-разовий володар премії «Греммі» Гербі Генкок – один з найвидомишіх джазменів світу. Крім «Греммі» музикант має також «Оскар», а вчора отримав Alfa Jazz Award. 

«Джаз - це музика, що дарує надію. Те, чого потребує кожна людина. З самого початку джаз виконував дипломатичну функцію: зближував серця людей», - сказав у Львові Гербі Генкок.

Фото: Мирослав Пархомик

Сюрпризом став виступ разом із Генкоком Вейна Шортера, не анонсований організаторами. Колись вони обоє також грали із Майлсом Девісом. Два гранта світового джазу влаштували вибуховий концерт, який став, без сумніву, одним із найкращих за весь час проведення фестивалю.
 

Разом вони створили унікальну «3D»- імпровізацію: музиканти існують у музиці на такому іншому рівні, що назвати це імпровізацією у звичайному сенсі уже неможливо. 

«Для мене джаз - завжди імпровізація. І тому така важлива присутність слухачів - вони відіграють не менш важливу роль, ніж самі музиканти. Тож без сумніву, кожен концерт - це завжди неповторна атмосфера».

Фото: Мирослав Пархомик

Сподіваюся, що нам вдасться відчути серце Львова й передати його в музиці вам. Бо кожна джазова імпровізація - це унікальна співпраця музикантів та аудиторії», - сказав легендарний Генкок.
 
Генкок (один із піонерів у використанні електронних інструментів у джазі) змінював  рояль на синтезатор, синтезатор на клавітару і так далі.  
 

Генкок досі входить до четвірки кращих акустичних піаністів сучасного джазу, разом з Маккоя Тайнером, Кітом Джарретта і Чіком Коріеєю. Його роботи в групі Майлса Девіса, можливо, назавжди залишаться недосяжним зразком фортепіанного інструменталізму в акустичному джазі. 

Фото: Мирослав Пархомик

Генкок - музикант, що вільно мислить та є недосяжним у свободі виконання. Він творить нестандартно, але завжди зрозуміло, з використанням мелодій і вишуканих гармоній.  І його просто космічна майстерність поєднується із дивовижною здатністю бачити світ по-дитячому.
 

Раніше організатори повідомили, що до Львова спеціальним транспортом доставили унікальний рояль Fazioli.

Фото: Аlfa jazz fest

Компанія Fazioli pianoforti була заснована в кінці 70-х років засновником фірми, піаністом і інженером Паоло Фаціолі. З коштами йому допомогли брати, які були в меблевому бізнесі, а в створенні рояля - група фахівців, що складалася з фізиків в області акустики, технологів по дереву, піаністів і виробників роялів.

Для створення роялей Fazioli використовують шість порід дерева, включаючи клен, бук, махагон, самшит, ебенове дерево і навіть особлива порода ялинки з лісу Валль-ді-Фьемме (з цього лісу знаменитий Антоніо Страдіварі брав деревину для своїх скрипок).

А 27 червня хедлайнерами Аlfa jazz fest стануть кубинський кларнетист, тенор і сопрано-саксофоніст Пакіто Д'Рівера, ще один володар 14 премій «Греммі». Також знову виступить Вейн Шортер - легендарний американський тенор-і сопрано-саксофоніст, композитор, бендлідер. Володар 10 статуеток «Греммі», серед яких премія за особливий внесок у розвиток музики цього вечора зіграє з Wayne Shorter Quartet.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук