Експерти критикують уряд за відмову від мінімальних цін на сигарети

ЕкономікаОксана Руда, 15 лютого 20168672

Кабінет міністрів України запропонував позбавити самого себе повноважень щодо встановлення мінімальних цін на тютюнові вироби. Відповідний законопроект був затверджений на засіданні уряду 12 лютого, пише «Апостроф».

«Ініціатором рішення, яке призведе до втрат бюджету, стала міністр фінансів Наталія Яресько. Раніше парламент схвалив зміни до законодавства, яким уряду надавалося право встановлювати мінімальні ціни на тютюнові вироби», – йдеться у повідомленні.

Як пише портал, Яресько стверджувала, що місія ЄС «не підтримала цю норму». Однак, які саме повноваження є у «місії ЄС» щодо регулювання ставок податків і зборів в Україні, не зовсім зрозуміло.

Тему необхідності введення такого пільгового товару, як «соціальні сигарети», порушила заступник Яреско Олена Макеєва. У грудні 2015 року, перед прийняттям бюджету, вона опублікувала блог про неприпустимість встановлення мінімальних цін. «Введення мінімальних цін порушує принцип справедливості, тому що змушує малозабезпечені верстви населення платити більше, ніж багаті», – стверджувала Макєєва.

Як повідомив один з членів створеної 17 грудня міжвідомчої робочої групи, яка повинна підготувати пропозиції до Податкового кодексу і безпосередньо в державний бюджет, Олена Макеєва мотивувала свою думку тим, що сигарети нібито є стратегічним продуктом і повинні мати соціальну нішу.

«На її думку (Макєєвої), так само, як існує соціальний хліб, так повинні існувати і соціальні сигарети. Це суперечить канонам міжнародних організацій, зокрема, по боротьбі з курінням», – зазначив член робочої групи.

«Як саме сигарети потрапили в категорію «соціального продукту» – незрозуміло. Чому саме держава має оплачувати доступ до шкідливого для здоров'я продукту малозабезпеченим верствам населення (пенсіонерам, інвалідам, неповнолітнім) теж незрозуміло. Але навряд чи такі міркування можна назвати гуманітарними», – зазначає видання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук