Експерти виявили порушення на тендері від Служби автомобільних доріг Львівщини

Служба автодоріг уклала договір з підрядником, який надав недійсну банківську гарантію

ЕкономікаЮлія Лавришин, 10 грудня 20184630

Служба автомобільних доріг Львівщини уклала договір на експлуатаційне утримання кількох доріг з підрядником, який надав недійсну банківську гарантію. Тепер закупівлю перевірить Держаудитслужба. Про це повідомила ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень».

Йдеться про договір на утримання доріг Смільниця – Старий Самбір, Нижанковичі – Самбір – Борислав, Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий на загальну суму 2,4 млн грн, який Служба автомобільних доріг 15 листопада уклала з малим приватним підприємством «Нара». За інформацією Центру громадського моніторингу та досліджень, Служба автодоріг повинна була відхилити пропозицію, оскільки компанія подала недійсну банківську гарантію.

«Законом України про здійснення публічних закупівель передбачене подання на тендер банківської гарантії. Це коли учасник торгів бере у банку сертифікат про те, що у разі, якщо він переможе на торгах, але з якихось причин відмовиться від укладення договору, а замовник уже витратив час на закупівлю, банк відшкодує замовнику гроші у розмірі о,5% від суми договору, – пояснив ZAXID.NET експерт-аналітик Центру громадського моніторингу та досліджень Олег Блінов. – Конкретно у цьому випадку переможець торгів подав замовнику банківську гарантію, яку він отримав на іншу закупівлю і яка є недійсною. Тобто Служба автодоріг не змогла б отримати кошти, якщо переможець відмовиться від підписання договору».

За зверненням експертів Центру Західний офіс Держаудитслужби перевірив та підтвердив виявлені порушення. Крім цього аудитори повідомили про намір провести онлайн-моніторинг даних торгів в системі ProZorro. Це означає, що фахівці ДАСУ детально перевірять тендерну документацію замовника, а також пропозицію переможця на відповідність вимогам закону.

Моніторинг триватиме 15 днів з моменту його початку, а після закінчення аудитори оприлюднять висновок в системі ProZorro.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук