Експерти з нерухомості пояснили, чому у випадку скасування пайового внеску житло не подешевшає
Законопроект про стимулювання інвестиційної діяльності в першому читанні днями підтримала ВР
Цієї середи, 11 вересня, Верховна Рада України в першому читанні підтримала Законопроект №1059 про стимулювання інвестиційної діяльності. «За» проголосували 290 депутатів. Однією з норм документа є скасування пайового внеску щодо забудовників, згідно з якою будівельні компанії можуть звільнити від сплати грошей у місцевий бюджет для розвитку інфраструктури. Зараз вона становить 4% для житлових і 10% для нежитлових забудов.
Проте можливе прийняття Закону в наступному читанні не надто потішить тих, хто через відміну пайових внесків розраховував на подешевшання квартир. Про це журналістам ZAXID.NET розповів агент із нерухомості Олег Феник.
«Це не вплине сильно на ринок нерухомості, адже наразі він у нас стабільний: будівництво ведеться, житло розкуповують. Оскільки Львів є стратегічно цікавим містом і до нього з кожним роком переїжджає все більше людей, новобудов не вистачає. З іншого боку, ми маємо сегменти економ- та бізнес-класу. Тобто, від нижчої ціни й до високої. Тому вибір є», – пояснює він.
Проте в Асоціації західноукраїнських забудовників вважають: насправді пайовий внесок забудовника лягає на покупця.
«Це кошти, які закладаються в собівартість одиниці квадратного метра, тому платниками таких грошей є, власне, покупці житлової і нежитлової нерухомості. Ще за соціальну й мережеву інфраструктуру біля новобуду часто платять бізнесмени», – пояснив виконавчий директор Асоціації західноукраїнських забудовників Юрій Мартинюк.
Cкасування пайового внеску для забудовників таки може суттєво нашкодити. За підрахунками профільного комітету ВР, через дію закону українські міста можуть втратити понад 1,5 млрд грн на рік. У Львові ж недоотримають орієнтовно понад 160 млн грн. Про це напередодні розповів головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.
Тому поки що Законопроект про стимулювання інвестиційної діяльності перебуває на доопрацюванні. Повторно на голосування його мають винести наступного засідання ВР, яке відбудеться вкінці вересня – на початку жовтня.