Експертів-криміналістів Львівщини очолив автор оригінального дорожного знаку

Любомир Сопільник

Начальником науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУМВС України у Львівській області (НДЕКЦ) став Любомир Сопільник, колишній радник начальника обласної міліції Богдана Щура.

Широко відомим Любомир Сопільник став у 2011 році, коли його син Святослав під час сутичок з активістами ВО «Свобода» 9 травня у Львові під час сутичок з активістами ВО «Свобода» 9 травня у Львові з травматичної зброї поранив помічника депутата ЛМР Олега Ковпака.

Любомир Сопільник тоді стверджував, що його син оборонявся і вистрілив випадково – він намагався захистити літніх жінок від невідомих в масках з бітами та шматками арматури, які повалили його на землю й топтали ногами. Прокуратура порушила проти Сопільника-молодшого кримінальну справу за статтею «хуліганство», однак в результаті дійшла до висновку, що він здійснив постріл «в стані необхідної оборони».

Любомир Сопільник також відомий як автор дорожного знаку «Небезпечна ділянка: дія електромагнітного поля», який мав би сигналізувати про ділянки дороги з високим впливом електромагнітного поля, яке призводить до підвищеної аварійності. Цей знак на український дорогах так і не з’явився, але у 2010 році Богдан Щур підписав розпорядженням, згідно з яким у період магнітних бур підрозділи міліції і ДАІ мали працювати у посиленому режимі.

В органах внутрішніх справ Сопільник працює з 1982 року. Тривалий час обіймав посаду начальника автотехнічної інспекції Львівського обласного УДАІ. Полковник міліції, доктор юридичних наук, доктор технічних наук, заслужений винахідник України, академік Української академії наук, професор кафедри інституту права та психології НУ «Львівська політехніка».

Другий син Любомира Сопільника Ростислав є співвласником «Львівського університету бізнесу та права» - це приватний навчальний заклад на вул. Кульпарківській, 99.

Крім того родина володіє готелем «Галіція». За даними ЄДР власником 50% готельного комплексу є Галина Сопільник, дружина Любомира Сопільника. Вона також співвласниці ТОВ «Арт Білд» - підприємства зареєстрованого в Щирці, що, згідно з кодом економічною діяльності, займається продажем автомобільного транспорту. Галина Сопільник також спів засновниця ТОВ «Добрий шофер», яке проводить водійські курси.

Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр належить до експертної служби МВС України. До його складу входять структурні підрозділи з судово-експертного та техніко-криміналістичного забезпечення. Експерти центру беруть участь у проведенні дізнання, досудового та судового слідства, оперативно-розшукових заходів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук