Експонати російських музеїв можуть заарештувати на виставках за кордоном

КультураК.С., 18 липня 20153100

Міністерство культури Росії не виключає, що музейні цінності з російських музеїв, які знаходяться в даний момент на виставках за кордоном, можуть бути арештовані, про це повідомляє РІА «Новости».

«Зараз низкою держав вжито неправомірні дії з арешту російської держвласності за кордоном. Висока ймовірність, що такі недружні дії робитимуться і надалі. Значна по історико-культурної значущості і за вартістю кількість зібрань музеїв федеральних і не федеральних знаходиться на виставках у зарубіжних країнах», - цитує агенство директора департаменту культурної спадщини Михайла Бризгалова.

Він додав, що цей список є в розпорядженні Мінкультури. Бризгалов уточнив, що зараз у 18 країнах на 48 виставках знаходяться 2269 музейних експонатів з 16 російських установ.

Відтепер дозвіл музеям на тимчасове вивезення культурних цінностей з державних сховищ буде даватися за умови гарантій держорганів країни, у тому числі про імунітет російських культурних цінностей від арешту у зв'язку з рішенням за позовами акціонерів ЮКОСа.

Нагадаємо, у цій справі у Франції та Бельгії було заарештовано майно РФ. Тритейський суд в Гаазі за позовом колишніх акціонерів ЮКОСа наказав Росії сумарно виплатити $50 млрд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук