«Енергоатом» домовився про співпрацю з американською компанією Holtec

Меморандум передбачає ліцензування технології SMR-160 і часткове виробництво цих реакторів в Україні

ЕкономікаРоман Ганкевич, 2 березня 20182830
«Енергоатом» домовився про співпрацю з американською компанією Holtec
фото Holtec Int.
Загальносвітовий ринок ММР після 2025 року оцінюється приблизно в $1 трлн

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» підписала меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у використанні малих модульних реакторів SMR-160 в Україні з міжнародною американською компанією Holtec International. Про це повідомили у прес-службі «Енергоатому».

Як зазначається, документ підписали 28-го лютого в американському місті Камден президент «Енергоатома» Юрій Недашковський та президент і головний виконавчий директор Holtec International - доктор Кріс Сінгх.

Меморандум передбачає ліцензування в Україні технології SMR-160, подальше будівництво цих реакторів на атомних електростанціях України і часткову локалізацію виробництва обладнання для SMR-160 на українських підприємствах.

Для виконання меморандуму планується створення спільного координаційного комітету, який оцінюватиме нормативну документацію та інфраструктуру ядерної промисловості України. Комітет зосередиться на комплексній оцінці проекту за методологією МАГАТЕ INPRO, а також оцініть його на відповідність вимогам EUR і WENRA з урахуванням результатів аналізу проекту, який вже виконується Комісією з ядерної безпеки Канади (CNSC). Наступним завданням Комітету стане оцінка інфраструктури ядерної промисловості України та підготовка спільних пропозицій щодо локалізації виробництва обладнання SMR-160 в Україні.

Раніше Holtec International розглядав можливість розширення своїх виробничих потужностей на території України для виготовлення сучасних і більш перспективних малих модульних реакторів для АЕС. Технологія малих модульних реакторів (ММР) визнана одним з найбільш перспективних напрямків у будівництві атомних електростанцій. ММР мають значно вищий рівень безпеки у порівнянні з традиційними типами реакторів за рахунок відсутності в них обладнання, яке вимагає зовнішнього електроспоживання, а також за рахунок інших систем пасивної безпеки.

Реактори проекту SMR-160 також мають можливість працювати у режимі маневрування потужністю, споруджуватися на невеликих площах та не потребують підведення потужних ліній електропередач.

Загальносвітовий ринок ММР після 2025 року оцінюється приблизно в $1 трлн.

До слова, Holtec International - це глобальний постачальник обладнання та систем для енергетичної галузі, який знаходиться у Камдені, штат Нью-Джерсі, США. Спеціалізується на проектуванні та виробництві деталей для ядерних реакторів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук