Фільм «Чубай» виклали на YouTube

Документальний фільм про видатного українського поета Григорія Чубая “Чубай” режисера Олександра Фразе-Фразенка з’явився у вільному доступі. Про це повідомила студія OFF Laboratory.  

Півторагодинна картина розповідає про поета Григорія Чубая, відомого представника львівського андеґраунду 1970-тих. Презентували фільм у вересні у Львові. У стрічці знімалися: Віктор Морозов, Володимир Кауфман, Галина Чубай, Ігор Калинець, Микола Рябчук, Микола Чубай, Олег Лишега, Соломія Чубай, Стефанія Савко, Тарас Чубай.

Режисер Олександр Фразе-Фразенко розповів про фільм «Чубай»: «Коли я вчився в школі, то цікавитися мистецтвом почав з художніх фільмів про митців. Згодом почав дивитися документальні, бо вони цікавіші. Бо всі історії стають ще дивнішими, коли знаєш – вони справжні. Біографи просиджують свої життя в архівах, визбируючи крихти про великих поетів. Особливо в Україні. Шевченко, Франко, інші, ми трохи вже знаємо, якими вони були людьми, що вдягали, чим снідали, як сміялися. Поети живуть в своїх абстрактних світах, а ми можемо трохи ближче пізнати їх, торкаючись тих самих предметів, що й вони торкалися. Про Антонича дуже мало знаємо. Про Чубая є шанс дізнатися більше, поки є, в кого запитати. І я просто скористався цим шансом. Фільм трохи в тумані, спогади – під десятками років. У всякому разі, образ Григорія постає дуже явно. В кінці фільму він – твій найкращий друг. А Соломія, його донька, якій було майже три роки, хоч може й не пригадає, але відчує знову присутність батька».

Нагадаємо. що торік збірка поезій Григорія Чубая «П’ятикнижжя» отримала гран-прі на львівському Форумі видавців.

Григорій Чубай (1949-1982) –  видатний український поет, один із чільних представників львівського андеґраунду  70-х років. Організував та видавав «Скриню» - один із перших самвидавівських журналів України, де друкував твори друзів та свої власні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук