У Львові презентують фільм «Чубай»

Головні новини за 10.09Катерина Сліпченко, 10 вересня 2014, 16:04 638 0

У Львові відбудеться прем’єра документального фільму Олександра Фразе-Фразенко «Чубай», який розповість про видатного поета Григорія Чубая.

Прем'єра фільму відбудеться в рамках Форуму видавців 14 вересня о 18.00 у приміщенні «Грушевський cinema jazz». Після прем’єри – концерт, на якому пісні на вірші поета виконають Тарас Чубай, Віктор Морозов і гурт «Джалапіта».

Про Грицька Чубая у фільмі розкажуть Ігор Калинець, Юрій Винничук, Микола Рябчук, Олег Лишега, Юрій Кох, Володимир Кауфман, Юрій Брилинський та інші. По суті усі вони допомагають доньці поета Соломії Чубай краще пізнати батька, який пішов з життя коли вона була дуже маленькою.

Син поета, відомий музикант Тарас Чубай, фактично вперше поділиться спогадами про батька.

Режисер Олександр Фразе-Фразенко розповів про фільм «Чубай»: «Коли я вчився в школі, то цікавитися мистецтвом почав з художніх фільмів про митців. Згодом почав дивитися документальні, бо вони цікавіші. Бо всі історії стають ще дивнішими, коли знаєш – вони справжні. Біографи просиджують свої життя в архівах, визбируючи крихти про великих поетів. Особливо в Україні. Шевченко, Франко, інші, ми трохи вже знаємо, якими вони були людьми, що вдягали, чим снідали, як сміялися. Поети живуть в своїх абстрактних світах, а ми можемо трохи ближче пізнати їх, торкаючись тих самих предметів, що й вони торкалися. Про Антонича дуже мало знаємо. Про Чубая є шанс дізнатися більше, поки є, в кого запитати. І я просто скористався цим шансом. Фільм трохи в тумані, спогади – під десятками років. У всякому разі, образ Григорія постає дуже явно. В кінці фільму він – твій найкращий друг. А Соломія, його донька, якій було майже три роки, хоч може й не пригадає, але відчує знову присутність батька».

Нагадаємо. що торік збірка поезій Григорія Чубая «П’ятикнижжя» отримала гран-прі на львівському Форумі видавців.

Григорій Чубай (1949-1982) –  видатний український поет, один із чільних представників львівського андеґраунду  70-х років. Організував та видавав «Скриню» - один із перших самвидавівських журналів України, де друкував твори друзів та свої власні.

 

 

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук