Фільм Сергія Лозниці «Майдан» офіційно викладений в мережу

Фільм Сергія Лозниці «Майдан» офіційно викладений в мережу

Повнометражний документальний фільм Сергія Лозниці «Майдан» режисер, як і обіцяв, виклав у вільний доступ в інтернет до річниці Революції гідності.

Головний герой фільму - народ України, наголошує режисер. Документальні зйомки подій київського Майдану велися восени 2013 - взимку 2014 року.

Подивитися фільм Сергія Лозниці можна тут.

Нагадаємо, що світова прем'єра фільму «Майдан» відбулася на 67-му Каннському кінофестивалі 21 травня цього року. Саме тоді Сергій Лозниця пообіцяв, що після прокату викладе фільм у вільний доступ, щоб якомога більше людей змогли побачити його картину.

Пізніше картина вийшла в прокат у Франції, Польщі, Нідерландах та інших європейських країнах. Українська прем'єра стрічки відбулася у липні на 5-му Одеському міжнародному кінофестивалі в рамках спеціальної документальної програми «Шлях до свободи». 24 липня фільм вийшов у національний прокат.

Нагадаємо, що Сергій Лозниця вважається одним із найкращих кінодокументалістів світу. Його фільми, такі як «Поселення», «Портрет», «Блокада», не раз ставали призерами кінофестивалів.

Ігрова стрічка «Щастя моє» стала першим українським фільмом в основному конкурсі Каннського кінофестивалю. «Майдан» цього року було показано поза конкурсом.

Лозниця відразу наголосив, що це його Майдан. Він не дає жодного інтерв'ю, жодного коментаря. Він ставить камеру і знімає лише довгі загальні плани, день за днем неупереджено фіксуючи рух людей.

Жодної оцінки автора ми не бачимо, лише лаконічні титри коротко і нейтрально резюмують факти і позначають дати, розділяючи картину на структурні розділи.

Дехто звинуватив режисера у відстороненості від подій. Проте більшість кінокритиків назвали «Майдан» візуальною історією народження нації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук