Фіскальний тиск нового Податкового кодексу планують зменшити

Економіка30 червня 20102990

«На друге читання буде винесено всі зміни до проекту Податкового кодексу. Там є багато недоречностей щодо фіскалізації. Їх буде замінено. Є доручення президента з цього приводу. Я подав необхідні документи», – заявив 30 червня у Львові голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва України Михайло Бродський.

Він також поінформував, що зараз народні депутати вносять свої пропозиції до нового Податкового кодексу, щоб зменшити фіскальний тиск, передбачений цим документом.

За словами Михайла Бродського, також є доручення Президента України Віктора Януковича Кабінету Міністрів – зняти ідеї щодо фіскалізації, «які суперечать здоровому глузду». Він також запевнив, що зміни до Податкового кодексу вноситимуть і надалі.

Водночас Михайло Бродський наголосив, що держава сильна, коли населення сплачує податки, і зазначив: «В Італії на кожне 1 євро зарплати сплачують 1,1 євро податків. У нас – 56%. Також рівень податків в Україні – один з найнижчих у Європі».

За словами Михайла Бродського, в Україні 1,5 млн підприємців працюють на фіксованому податку, що приносить до бюджету 0,18% надходжень, натомість в Польщі – 60%. «В Польщі ВВП в 6 разів більше, ніж в України. Невже поляки кращі за нас, більше працюють, талановитіші за нас? Реформу треба починати з себе!» – наголосив Михайло Бродський.

За його інформацією, середній показник росту кількості підприємців в Україні за минулий рік становив 1,85%, водночас аналогічний показник мала і Львівщина. «Це дуже добре, та це ніщо», – прокоментував Бродський.

З його слів, підприємства повинні виходити з тіні, водночас влада повинна нарощувати підтримку підприємців, а тим самим – і їх кількість.

Окрім того, Бродський зазначив, що в Україні потрібно ввести презумпцію вини для підприємців, як це є у країнах Європи, однак лише після дерегуляції підприємництва.

Нагадаємо, 30 червня у Львові пройшло засідання Координаційно-дорадчої ради з питань підприємництва при Львівській ОДА під головуванням голови облдержадміністрації Василя Горбаля. Участь у засіданні взяв голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва України Михайло Бродський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук