Фонд Держмайна виставляє на продаж пакет акцій "Львівобленерго"
Фонд державного майна України (ФДМУ) виставить на біржові торги в квітні-травні пакети акцій п`яти обленерго. Про це повідомляється в сьогоднішньому числі (№10 від 18 березня 2009 р.) офіційного видання ФДМУ "Відомості приватизації".
Як інформує УНІАН, згідно з графіком продажів, 22 квітня на Українській міжнародній валютній біржі планується виставити 25% держпакет акцій ВАТ "Полтаваобленерго", 24 квітня на Фондовій біржі ПФТС - 25,02% акцій ВАТ "Прикарпаттяобленерго", 29 квітня на фондовій біржі "ІННЕКС" - 26,98% акцій ВАТ "Львівобленерго", 14 травня на Київській міжнародній фондовій біржі - 25% акцій ВАТ "Чернігівобленерго", 22 травня на Український міжнародній валютній біржі - 25% акцій ВАТ "Сумиобленерго".
Нагадаємо, наказом від 27 лютого №310 ФДМ відновив продаж пакетів акцій ВАТ "Львівобленерго" у розмірі 26,98% СФ (у пакет входить 52 341 874 акцій номінальною вартістю 13 млн. 85,468 тис. грн.), ВАТ "Одесаобленерго" - 25% (52 137 211 акцій, вартістю 13 млн. 34,3 тис. грн.), ВАТ "Полтаваобленерго" - 25%+1 акція (55 240 001 акцій, вартістю 13 млн. 810 тис. грн.), ВАТ "Прикарпаттяобленерго" - 25,02% (25 930 531 акцій, вартістю 6 млн. 482,63 тис. грн.), ВАТ "Сумиобленерго" - 25%+1 акція (44 281 375 акцій, вартістю 11 млн. 70,34 тис. грн.), ВАТ "Чернігівобленерго" - 25%+1 акція (29 829 507 акцій, вартістю 7 млн. 457,376 тис. грн.), що був припинений наказом Фонду в травні 2008 року.
Нагадаємо, позбутися блокуючих пакетів акцій шести енергозабезпечувальних компаній, в яких держава фактично не має впливу, уряд України намагається з 2007 року. У вересні 2007 року, згідно з постановою уряду (№1105), пакети акцій вказаних обленерго було вилучено зі статутного фонду НАК "Енергетична компанія України" і передано ФДМ. Проте надалі їх продаж блокувався Президентом України Віктором ЮЩЕНКО, який застерігав уряд щодо спроб "кишенькових" домовленостей під час їх реалізації.
Якщо хочете читати головні новини дня оперативно Додайте ZAXID.NET у вибрані в GoogleПроте в грудні 2008 року своїм розпорядженням (№1517-р) уряд вніс вказані держпакети в список підприємств, що підлягають продажу в 2009 році.