Фонд гарантування для Порошенка
Як Фонд гарантування вкладів допоміг відкрити найбільший у Львові магазин Roshen
4Відомий журналіст Олександр Дубинський на своєму сайті опублікував розслідування, у якому розкриває подробиці того, як у приміщенні збанкрутілого банку «Фінанси та Кредит» на одній із найжвавіших вулиць Львова відкрився найбільший у місті магазин солодощів Roshen і про роль Фонду гарантування вкладів у цій історії. Зважаючи на резонансність цього розслідування ZAXID.NET вирішив ознайомити з ним своїх читачів.
***
У березні 2017 року ліквідатор банку «Фінанси та Кредит» з відома керівництва Фонду гарантування вкладів здав в оренду приміщення неподалік від центрального залізничного вокзалу Львова в оренду приватному підприємству. А потім – дозволив йому провести там ремонт за власні кошти. Провівши ремонтні роботи, наймач звернувся до суду і зажадав визнати за ним право власності на 67% зі 100% приміщення, яке хоч і належить банку, але перебуває в заставі у НБУ. Нацбанк про суд нібито не повідомили, Фонд надіслав юриста, який не заперечував проти поділу приміщення на частини. Тепер там знаходиться магазин Roshen. Така коротка фабула справи про крадіжку у вкладників банку «Фінанси та Кредит» приміщення ринковою вартістю близько 500 тис. доларів.
Банк «Фінанси та Кредит» працював на розі вулиць Городоцької та Хотинської
20 квітня 2018 року Фонд гарантування вкладів, після хвилі обурення вкладників банку «Фінанси та Кредит» публікує прес-реліз, в якому повідомляє про незаконне відчуження приміщення банку в центрі Львова.
"Фонд гарантування вкладів та уповноважена особа у АТ “Банк «Фінанси та Кредит” здійснюють всі передбачені законодавством заходи, щодо захисту прав власності на активи банку та притягнення осіб, які брали та продовжують брати участь у рейдерському захопленні приміщення до відповідальності"
Обурення не виглядає щирим, тому що рішення суду, яким було відчужено приміщення площею в 500 м2 - прийняте майже за чотири місяці до публікації цього релізу. Більш того, вивчення судових рішень у даній справі дає підстави припустити, що «рейдерське захоплення» приміщення банку «Фінанси і кредит», що перебуває під контролем ФГВ, - могло бути продуманою крадіжкою.
Згідно з текстом рішення Залізничного районного суду Львова, представники банку (фактично – представники ФГВ) не заперечують проти поділу майна внаслідок того, що орендар зробив значний фінансовий внесок в ремонт приміщення, і тепер має право на його частину.
"ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» не користується нежитловими приміщеннями на вул. Хотинській, 2 у м. Львові, дані нежитлові приміщення передані ПП «Ламела Плюс» в користування за договором оренди нежитлових приміщень № 112 від 24 березня 2017 року, а тому припинення частки ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит», за умови сплати йому вартості частки, не завдасть істотної шкоди його інтересам"
"враховуючи те, що частка позивача у майні становить 67,00%, а частка відповідача ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» становить 33,00%, що не оспорювалось сторонами, зокрема представником відповідача ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит», виділ часток у натурі є неможливим, майно є неподільним, суд вважає, що слід визначити ідеальні частки в праві спільної часткової власності на приміщення закладу торгівлі"
А тепер розберемося в схемі отримання контролю над майном, оцінка якого «на ринку» становить близько 1000 доларів за квадратний метр площі. Відповідно до проведеного перед здачею майна в оренду акту оцінки, Фонд гарантування оцінив це приміщення у 1,5 млн грн – приблизно в 10 разів нижче ринкової вартості, і визнав його аварійність. Після чого орендар запропонував провести ремонт приміщення за власні кошти, на що отримав офіційний дозвіл уповноваженого представника ФГВ на ліквідацію банку «Фінанси та Кредит», якому належало приміщення.
Орендар провів ремонт на суму 3,2 млн гривень, після чого і звернувся до суду з вимогою визнати за ним право власності на приміщення, а банку під управлінням ФГВ присудити виплату оціночної вартості в розмірі зробленої ним же оцінки – 1,5 млн гривень.
"Згідно Висновку про вартість майна від 31 травня 2017 року, ринкова вартість вбудованих нежитлових приміщень площею 502,4 кв.м. на вул. Хотинській, 2 в м. Львові станом на 25 травня 2017 року, до проведення реконструкції, становила 1552000.00 грн"
"Станом на 28 листопада 2017 року, після реконструкції, вартість приміщення закладу торгівлі загальною площею 436,1 кв.м. на вул. Хотинській, 2 у м. Львові становить 4741000,00 грн, що стверджується висновок про вартість майна від 04 грудня 2017 року"
Після цього рішення, Фонд і Нацбанк, у якого згадане приміщення перебувало у заставі, - побігли в апеляцію. Але тут трапилася халепа. Львівська міська прокуратура №1 вилучила перед апеляцією всі матеріали судового спору між банком і орендарем. У результаті чого в апеляції було відмовлено. Щоравда, до честі Апеляційного суду Львівської області в рішенні було зазначено, що «вилучення матеріалів СУДОВИХ справ не допускається».
Зараз у приміщенні, де раніше розташовувалося відділення банку – найбільший у Львові магазин Roshen. Звичайно, компанії, які брали участь в «вилученні» приміщення у Фонду гарантування – до корпорації Roshen відношення не мають.
Але давайте ще раз глянемо на мозаїку, в якій Фонд гарантування вкладів спочатку занижує оцінку, а потім «зливає» приміщення в центрі Львова за допомогою суду. Після чого створюються умови для неподачі апеляції за допомогою прокуратури. При повному мовчанні НБУ.
Керівником Фонду гарантування вкладів є Костянтин Ворушилін, бізнес-партнер президента Порошенка по Міжнародному інвестиційному банку. У квітні 2015 року, підконтрольна Адміністрації президента Вища кваліфікаційна комісія зняла з розгляду дисциплінарну справу проти глави Залізничного районного суду Львова Юрія Бориславського.
А в результаті комбінації - в приміщенні виявляється магазин корпорації президента Порошенка.
Низка випадкових збігів.