Фонд гарантування вкладів починає виплати вкладникам УПБ і «Національного кредиту»

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 2 вересня 20154620

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) з 3 вересня починає виплати вкладникам неплатоспроможних ПАТ «Український професійний банк» (УПБ) і банку «Національний кредит» повідомляється на веб-сайті ФГВФО.

Виплати вкладникам УПБ будуть здійснюватися в період до 13 жовтня через установи Альфа-Банку і Кредобанку, вкладникам банку «Національний кредит» – через установи Альфа-Банку.

Національний банк України 28 серпня 2015 за пропозицією ФГВФО прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації УПБ і банку «Національний кредит». За даними НБУ, обидва банки не змогли виконати плани фінансового оздоровлення після віднесення їх до категорії проблемних, в результаті чого Укрпрофбанк був віднесений до неплатоспроможним 28 травня, а банк «Національний кредит» - 5 червня цього року.

Тимчасова адміністрація в УПБ була введена на три місяці - до 28 серпня.

УПБ (раніше – Мебліпромбанк) заснований в 1992 році. Найбільшим його акціонером станом на 1 квітня 2015 було ТОВ «Український інвестиційно фінансовий альянс» (95,3902%), тоді як опосередковано істотною участю в банку володіли ТОВ «Єврофінанс» (Київ) і компанія Lanex. Inc. (Панама) , а також Євген Балушка. Балушка володіє Lanex. Inc., Lanex. Inc - один з двох учасників «Єврофінанс», «Єврофінанс» – один з двох учасників «Українського інвестиційно-фінансового альянсу».

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 квітня 2015 року з розміром загальних активів (4,550 млрд грн) банк займав 36-е місце серед 133 банків, що працюють в Україні.

У банк «Національний кредит» тимчасову адміністрацію було введено на три місяці – з 8 червня по 7 вересня.

Банк «Національний кредит» заснований в 1996 році. Найбільшим акціонером банку на 1 квітня 2015 був Андрій Оністрат (30,4373%).

Згідно з даними Нацбанку, до 1 квітня 2015 за розміром загальних активів банк «Національний кредит» займав 47-е місце (2853000000 грн) серед 133 банків, що працюють в Україні, пише «Інтерфакс-Україна».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук