Фонд гарантування вкладів пропонує ліквідувати ще два банки

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 26 серпня 201525980

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) звернувся до Національного банку України (НБУ) з пропозицією про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ «Український професійний банк» (УПБ) та ПАТ «Банк національний кредит».

«У зв’язку з закінченням терміну дії тимчасової адміністрації в УПБ та з огляду на затверджений планом врегулювання найменш витратний спосіб виведення неплатоспроможного ПАТ «УПБ» з ринку – ліквідація неплатоспроможного банку з відшкодуванням з боку Фонду коштів за вкладами фізичних осіб, Фонд звернувся до Національного банку України з пропозицією про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «УПБ», - йдеться у повідомленні Фонду.

З такою ж пропозицією ФГВФО звернувся до НБУ щодо банку «Національний кредит», посилаючись на затверджений планом врегулювання найменш витратний спосіб виведення з ринку банку – ліквідацію з відшкодування вкладникам коштів.

Фонд також повідомляє вкладників УПБ, що у зв'язку з необхідністю завершення формування списку вкладників на відшкодування, з 25 серпня і на період не більше семи днів з дати прийняття НБУ рішення про ліквідацію, виплати припиняються.

Виплати вкладникам УПБ почнуться також не пізніше семи днів з дати прийняття рішення про відкликання ліцензії та ліквідації.

Тимчасова адміністрація в УПБ введена на три місяці - до 28 серпня.

УПБ (раніше – Мебліпромбанк) заснований в 1992 році. Найбільшим його акціонером станом на 1 квітня 2015 було ТОВ «Український інвестиційно фінансовий альянс» (95,3902%), тоді як опосередковано істотною участю в банку володіли ТОВ «Єврофінанс» (Київ) і компанія Lanex. Inc. (Панама) , а також Євген Балушка. Балушка володіє Lanex. Inc., Lanex. Inc - один з двох учасників «Єврофінанс», «Єврофінанс» – один з двох учасників «Українського інвестиційно-фінансового альянсу».

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 квітня 2015 року з розміром загальних активів (4,550 млрд грн) банк займав 36-е місце серед 133 банків, що працюють в Україні.

У банк «Національний кредит» тимчасову адміністрацію було введено на три місяці – з 8 червня по 7 вересня.

Банк «Національний кредит» заснований в 1996 році. Найбільшим акціонером банку на 1 квітня 2015 був Андрій Оністрат (30,4373%).

Згідно з даними Нацбанку, до 1 квітня 2015 за розміром загальних активів банк «Національний кредит» займав 47-е місце (2853000000 грн) серед 133 банків, що працюють в Україні, пише «Інтерфакс-Україна».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук