«Формула Штайнмайєра» стане основою для закону про врегулювання ситуації на Донбасі

Наголошується, що остаточна імплементація формули станеться лише після обговорення із громадськістю

20:02, 21 вересня 2019

Помічник президента України Володимира Зеленського Андрія Єрмак заявив, що «формула Штайнмайєра» стане основою для законопроєкту про врегулювання на Донбасі. Про це 21 вересня повідомив помічник президента Андрій Єрмак у Facebook.

«Вчора зустрічався в Офісі президента з активістами, щоб обговорити "формулу Штайнмаєра" та її роль у врегулюванні ситуації на Донбасі. І хочу повторити те, що сказав на зустрічі: нічого не буде вирішуватися без відома суспільства. Процес імплементації формули має декілька етапів, це не разове рішення. Формула - це не закон. Це база, яка ляже в основу законопроєкту, за який будуть голосувати і який буде винесено на публічне обговорення», – запевнив Єрмак.

При цьому він зазначив, що остаточна імплементація формули станеться лише після обговорення із громадськістю.

Раніше міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що дав згоду на застосування «формули Штайнмайєра» для врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу.

«Формула Штайнмаєра» була запропонована як спосіб реалізації Мінських домовленостей. У своєму первонному вигляді вона передбачає припинення вогню, розведення військ, ухвалення парламентом закону про амністію бойовиків і проведення місцевих виборів під егідою ОБСЄ. І вже після виконання цих пунктів піднімається питання про виведення російських військ з цих територій та встановлення українською стороною контролю на російсько-українському кордоні.

У свою чергу, українська сторона наполягає на тому, що реалізація цієї формули можлива тільки за умови виконання таких пунктів: забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України; виведення з території України збройних формувань, іноземних військ і військової техніки; розведення сил і засобів вздовж всієї лінії зіткнення; забезпечення роботи Центральної виборчої комісії України, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів; встановлення контролю над непідконтрольною Україні ділянкою українсько-російського кордону та виконання інших пунктів, передбачених українським і міжнародним законодавством і Мінськими угодами.