Форум видавців звернувся до СБУ через погрози з боку ультраправих організацій

Приводом для цього стала дитяча книжка

КультураОльга Перехрест, 11 вересня 2017460719
Лариса Денисенко та її книжка "Майя та її мами"

Організатори львівського Форуму видавців заявили, що отримують погрози від ультраправих організацій. Про це стало відомо з заяви голови правління ГО «Форум видавців» Олександри Коваль. Через небезпеку для учасників Форум видавців скасував презентацію книжки Лариси Денисенко «Майя та її мами».

«Вже понад місяць деякі учасники 24-го Форуму видавців у Львові повідомляють нам про погрози на їх адресу в соціальних мережах, які стосуються їхньої творчості чи громадської діяльності», - йдеться у тексті листа.

Минулого тижня на адресу Форуму видавців, а також міському голові Львова Андрію Садовому, голові ЛОДА Олегу Синютці та начальнику СБУ Львівщини Олександру Ткачуку надійшов лист, підписаний понад десятьма громадськими організаціями, переважно ультраправого та мілітаристського спрямування.

Приводом для погроз стали дві анонсовані події: презентація книжки Лариси Денисенко «Майя та її мами» та дискусія «Чи готова школа говорити з дітьми на складні теми?».

На думку праворадикалів, такі заходи є «прямим посяганням на прищеплення школярам деструктивних принципів, що суперечать цінностям та традиціям, які споконвіку формувались в українських родинах». У листі вимагається не допустити проведення цих та інших подібних подій, апелюючи до того, що «Львів є консервативним у питанні традиційних сімейних цінностей».

«У випадку вашої бездіяльності ми будемо змушені самотужки вжити усіх можливих заходів, з метою недопущення проведення відверто провокаційної презентації у Львові», - заявили активісти.

Листа підписали наступні організації: «Сокіл», «Білі горвати», Добровольчий рух «ОУН», ГО «Традиція», ЛМГО «Молода Галичина», Добровольчий український корпус «Правий сектор», Національний корпус Львівщини, ГО «Твереза Галичина», «Українська народна самооборона Львівщини», ГО «Літературно-просвітницький проект «Дух нації», ГО «Екологічний клуб Поле», ГО «Аратта. Альянс», ГО «Братство Аратти», ГО «Центр безпеки міста», «Легіон свободи», благодійний фонд «Білі берети».

Додамо, що частина з цих організацій добре відомі у Львові своєю участю у різноманітних акціях: вони блокували Львівську облраду, намагались знести пам'ятник Тудору, пікетували прокуратуру та поліцію та зірвали «Фестиваль рівності». У березні цього року «Свобода», «Правий сектор» і «Національний корпус» підписали маніфест про координацію дій для досягнення політичних цілей.

Як написала Лариса Денисенко, презентацію книжки «Майя та її мами» скасували з міркувань безпеки для дітей, які могли б бути присутні на заході.

«В усіх заявах з погрозами фігурує саме моє прізвище. Мені щонайменше прикро за цим спостерігати. Все своє професійне життя я протидію насильству і виступаю за толерантність. Саме така поведінка, на думку щонайменше 15 організацій ультраправого штибу та Церкви маркує мене як відьму 21 сторіччя. Проти насильства, за терпиме ставлення і за діалог - за це міжнародна спільнота вас може долучити до посланниць доброї волі ООН, і за це ж співгромадяни і співгромадянки погрожують вам насильством. Не тільки вам, а і людям, котрі прийдуть вас підтримувати, опонувати, слухати», - написала на своїй сторінці письменниця та правозахисниця Лариса Денисенко.

Програмна директорка Форуму видавців Софія Челяк розповіла ZAXID.NET, що у разі загрози життю чи здоров'ю учасників фестивалю організатори Форуму готові скасувати й інші події. Також погрози надходили на адресу ілюстраторки Надії Кушнір та письменниці Олени Герасим'юк.

«Подібна ситуація із погрозами відбувається вперше. Були моменти, коли на події приходили радикально налаштовані особи, але такого офіційного листа із офіційними погрозами написали вперше», - розповіла Софія Челяк.

Організатори форуму звернулись до представників місцевої влади, Міністерства культури, СБУ, МВС, МЗС та до Адміністрації президента з проханням втрутитися у ситуацію і надати роз'яснення, які дії будуть вжиті для недопущення провокацій і насильства.

Зазначимо, що книжка «Майя та її мами», яку цього року видало «Видавництво», розповідає про життя дітей у різних сім’ях. Герої книжки – це діти вимушених переселенців; діти, у яких батьки померли або були позбавлені батьківських прав; діти різних національностей – головна ж героїня, Майя, зростає в родині із двома мамами. Книга ілюструє розмаїття моделей сім’ї та привчає дітей до толерантності.

Форум видавців звернувся із заявами про погрози до СБУ та Національної поліції України. Також організатори події просять правоохоронців гарантувати безпеку учасникам та відвідувачам літературного фестиваля.

Нагадаємо, що за останній час це не перша спроба праворадикалів зірвати літературні презентації через погляди письменників. У серпні на фестивалі «Бандерштат» невідомі зірвали презентацію книжки про радянські репресії «Розстрільний календар». Активісти, що дотичні до ВО «Свобода» та «Правого сектору» погрожували організаторам фестивалю влаштувати провокації, через що презентацію книжки скасували «з міркувань безпеки». Причиною для погроз став квітневий допис авторки «Розстрільного календаря» Олени Герасим’юк, яка підтримала учасників правозахисницької акції «КиївПрайд». А в липні в Києві невідомі у масках напали на популярне кафе «Купідон», де відбувалась лекція про трансгендерність.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук