Після погроз праворадикалів дитячу книжку Лариси Денисенко виклали у вільний доступ

Презентацію «Майя та її мами» на Форумі видавців скасували з міркувань безпеки

КультураОльга Перехрест, 11 вересня 201724356
На такий вчинок видавці пішли, аби ті, хто критикують книжку, змогли спершу її прочитати

Книжку «Майя та її мами», презентацію якої на Форумі видавців скасували через погрози з боку праворадикальних організацій, виклали у вільний доступ. Про це на своїй сторінці написав співзасновник «Видавництва» Ілля Стронговський.

За словами видавців, на такий вчинок вони пішли, аби ті, хто критикують книжку, змогли спершу її прочитати. Кожен охочий тепер може безкоштовно скачати її електронну версію для некомерційного використання. Для того, щоб зробити книжку доступнішою для читачів, під час Форуму видавців її продаватимуть за зниженою ціною: 120 грн замість 150.

Із книжкою, через яку понад десяток громадських організацій почали погрожувати Форуму видавців, письменниці та правозахисниці Ларисі Денисенко, а також її видавцям, можна ознайомитись на сайті «Видавництва».

Фрагмент книжки «Майя та її мами» (фото сайту Barabooka)

Зазначимо, що книжка «Майя та її мами», яку цього року видало «Видавництво», розповідає про життя дітей у різних сім’ях. Герої книжки – це діти вимушених переселенців; діти, у яких батьки померли або були позбавлені батьківських прав; діти різних національностей – головна ж героїня, Майя, зростає в родині із двома мамами. Книга ілюструє розмаїття моделей сім’ї та привчає дітей до толерантності.

Проте, на думку праворадикалів, презентація такої книжки є «прямим посяганням на прищеплення школярам деструктивних принципів, що суперечать цінностям та традиціям, які споконвіку формувались в українських родинах»

Нагадаємо, через погрози зі сторони праворадикальних організацій («Сокіл», «Білі горвати», Добровольчий рух «ОУН», Добровольчий український корпус «Правий сектор», Національний корпус Львівщини та інші) Форум видавців скасував презентацію книжки Лариси Денисенко «Майя та її мами», який мав відбутись у дитячій бібліотеці. Скасування заходу пояснили міркуваннями безпеки для дітей.

Інший захід за участі Лариси Денисенко, який вимагали скасувати активісти, відбудеться без змін. Дискусія на тему «Чи готова школа говорити з дітьми на складні теми?» пройде 14 вересня о 14:00 у «Копальні кави».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук