Франція повернула Росії мільярд євро авансу за «Містралі»

СвітЛюбко Петренко, 23 лютого 20162340
Франція повернула Росії мільярд євро авансу за «Містралі»

Франція повернула Росії кошти обсягом близько одного мільярда євро, виплачені російською стороною як аванс за будівництво двох вгелікоптероносців типу «Містраль», оскільки, як відомо,  контракт було анульовано минулого року. Про це повідомило агентство Rambler News Service з посиланням на військово-дипломатичне джерело.

За інформацією джерела, вказана сума була перерахована Москві «оперативно, ще в серпні минулого року». Москва здійснила  необхідні кроки, щоб платежі «не були арештовані в рамках справи ЮКОСа».

При цьому Париж пішов російській стороні назустріч. Адже за запитом колишніх мажоритарних акціонерів російської нафтової компанії, які домагаються стягнення з РФ 50 мільярдів доларів за рішенням третейського суду в Гаазі, у Франції до цього часу в рахунок боргу була заморожена частина російського майна вартістю приблизно один мільярд євро.

За словами джерела, французька сторона прийняла рішення піти назустріч вимогам Росії, оскільки не змогла б продати «Містралі» іншим покупцям без згоди Москви.

Рішення про те, що Франція відшкодує Росії всі кошти за розрив контракту на поставку двох гелікоптероносців «Містраль», було ухвалене в серпні 2015 року. Початкова вартість контракту становила 1,2 мільярда євро, однак, згідно з досягнутою сторонами угоди, виплати зменшили. Москва замовила «Містралі» ще в червні 2011 року, але через участь Росії у збройному конфлікті на сході України Париж спершу відклав їхню поставку, а потім і зовсім розірвав угоду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук