Футбол в Україні фінансово прозоріший, ніж у Росії, – Transparency International

СпортЮлія Поліковська, 19 листопада 20152670
Футбол в Україні фінансово прозоріший, ніж у Росії, – Transparency International
Президент ФФУ Андрій Павелко

Неурядова міжнародна організація по боротьбі з корупцією Transparency International визнала Федерацію футболу України фінансово прозорішою, ніж Російський футбольний союз. Це випливає зі звіту, опублікованого організацією.

Російський футбольний союз (РФС) у цьому сенсі є напівпрозорою організацією. Вона публікує свій статут і етичний кодекс, однак звіт про фінансову діяльність та звіт про діяльність за рік в організації відсутні. У РФС відтак два бали.

Водночас зазначається, що Федерація футболу України (ФФУ) в цьому сенсі більш прозора організація. У неї три бали з чотирьох. ФФУ не має публічного звіту про діяльність за рік.

Дослідження Transparency International  ґрунтується на аналізі діяльності Міжнародної федерації футболу (ФІФА) і 209 національних асоціацій, які в неї входять.

За результатами дослідження, 87 федерацій (41,63%) не набрали балів взагалі, при цьому у 42 немає навіть офіційних сайтів. По два бали набрали 29 асоціацій(27,27%). По три бали  – у 22 асоціацій (10,52%).

Стовідсотковий показник  – чотири бали  – у 14 федерацією (6,7%). Нарікань у антикорупційної організації не викликали футбольні асоціації Канади, Данії, Англії, Угорщини, Ісландії, Італії, Японії, Латвії, Нової Зеландії, Північної Ірландії, Норвегії, Португалії, Ірландії та Швеції.

Transparency International перевірила  на відповідність антикорупційним критеріям і регіональні конфедерації – Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА), Азіатську конфедерацію футболу (АФК), Конфедерацію африканського футболу (КАФ), Південноамериканську футбольну конфедерацію (КОНМЕБОЛ), Конфедерацію футболу Північної, Центральної Америки та країн Карибського басейну (КОНКАКАФ), ОФК (ОФК). Дослідження показало, що всім нормам не відповідає жодна з них. По три бали набрали УЄФА, АФК і ОФК, по два – КАФ, КОНМЕБОЛ і КОНКАКАФ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук