G20 дає $5 трильйонів на боротьбу з кризою. Ющенко вже потирає руки
Президент України вітає рішення Лондонського саміту Групи двадцяти виділити 5 трильйонів для боротьби з кризою та відзначає їх безпрецедентність з огляду на масштабність запропонованих заходів і здатність лідерів країн, які є найбільшими економіками світу, виробити єдині підходи до найгостріших фінансово-економічних та соціальних проблем сучасності. Про це повідомив заступник Глави Секретаріату Президента України Андрій Гончарук.
"Глава держави переконаний, що саміт Групи двадцяти визначив найбільш уразливі місця світової економічної та фінансової систем і визначив конкретну і, найголовніше, підкріплену фінансовими інструментами програму відродження".
"Україна вітає амбітне рішення Саміту виділити до кінця 2010 року близько 5 трильйонів доларів з метою відновлення темпів світового економічного зростання до 4%. Рішення про виділення міжнародним фінансовим інституціям додаткових коштів розміром понад 1,1 трильйона дол., і в тому числі суттєве розширення фінансових інструментів Міжнародного валютного фонду з метою підтримки національних економік, вселяють додаткову надію і покликані стати важливим стимулом для найбільше вражених кризою країн", - наголосив А.Гончарук.
За його словами, Україна також схвально оцінює намір Групи двадцяти приділити основну увагу питанням відновлення довіри, економічного зростання, робочих місць; посилити фінансове регулювання та контроль, підтримавши при цьому систему позик та відновивши міжнародний потік капіталів; підтримати глобальну торгівлю та інвестиції, уникаючи національного протекціонізму; розвивати міжнародні фінансові інституції тощо.
"Президент України закликає Кабінет Міністрів України та Національний банк України, базуючись на рішеннях та рекомендаціях саміту Групи двадцяти, опрацювати системний план заходів законотворчої, нормативної і практичної діяльності, спрямований на оздоровлення вітчизняної економіки та фінансової системи", - наголосив заступник глави президентського Секретаріату.
2 квітня 2009 року в Лондоні відбувся саміт країн Групи двадцяти (відома також як Велика двадцятка), присвячений питанню подолання наслідків глобальної фінансово-економічної кризи. До Групи двадцяти належать Австралія, Аргентина, Бразилія, Велика Британія, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Південна Корея, Мексика, Німеччина, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, ПАР, Японія, а також Євросоюз, який представляє на самітах Групи головуюча в ЄС країна. У Лондонському саміті взяли участь 22 держави та об'єднання держав, а також представники 8 міжнародних організацій.