«Газпром» розірвав угоду з «Укртрансгазом» на балансування транзиту

ЕкономікаО.Г., 19 червня 20140

«Газпром» відмовився від балансування транзиту газу в Європу, що ставить під загрозу надійність постачання палива, повідомляє ПАТ «Укртрансгаз».

Як зазначено на сайті компанії,  російське ТОВ «Газпром Експорт» інформувало «Укртрансгаз» про одностороннє розірвання договору, який передбачав компенсацію українською стороною добових коливань споживання газу у Європі.

Згідно з умовами договору, якщо необхідність у поставках газу до Європи суттєво перевищувала подану напередодні заявку «Газпром Експорту», «Укртрансгаз», за наявності технічної можливості, компенсував необхідні обсяги за рахунок власних резервів, після чого російська сторона здійснювала оплату цієї послуги.

«Транзит фізичних об’ємів газу територією України займає близько 36 годин. Через відсутність такого договору український оператор не матиме юридичних підстав компенсувати суттєві відхилення споживання газу день у день», – йдеться в повідомленні.

Договір було укладено ще у 2010 році. В «Укртрансгазі» стверджують, що його розірвання не має економічного обгрунтування і збільшує ризики невиконання «Газпромом» своїх зобов’язань перед європейськими покупцями. 

«Ми спостерігаємо продовження кроків, що, ймовірно, покликані дискредитувати український напрям постачання газу в очах європейських партнерів. Наші російські контрагенти, по суті, відмовились від своєї частини відповідальності за задоволення потреб європейських споживачів газу на українському напрямі. Ми розцінюємо розірвання договору як чергову спробу лобіювати «Південний потік», будівництво якого було призупинене європейською стороною», — зазначив голова «Нафтогазу України» Андрій Коболєв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук