«Газпром» виставив Україні рахунок на $5,3 млрд за невідібраний газ

ЕкономікаАндрій Стець, 17 січня 20174923

Російський газовий монополіст «Газпром» вимагає від НАК «Нафтогаз України» 5,3 млрд доларів за невідібраний російський газ. Російська сторона вже надіслала рахунок на вказану суму українському регулятору.

Як інформує «Інтерфакс Україна», мова йде про мінімальні річні обсяги газу, які Україна, згідно з контрактом від 2009 року (за умовою «бери або плати») між «Газпромом» і «Нафтогазом», не взяла у другому-четвертому кварталі 2016 року.

Україна зобов'язана сплатити його впродовж 10 днів. Окрім того, в разі залучення цієї суми до раніше заявлених у Стокгольмському суді вимог, сума може збільшитися до 37 млрд доларів США, що становить більш ніж половину капіталізації «Газпрому» (61 млрд).

Нагадаємо, Росія вважає, що за контрактом, термін якого закінчується в 2019 році, Україна повинна купувати в «Газпрому» 52 млрд кубометрів газу на рік, причому умова «бери або плати» може бути застосована до 41,6 млрд кубів.

Як очікується, сума претензій «Газпрому» до України за недобір газу за контрактом 2009 року до кінця його дії може перевищити 60 млрд доларів США.

Зауважимо, що НАК «Нафтогаз України» вважає формулу «бери або плати» (take-or-pay) у вигляді, викладеному в контракті з ПАТ «Газпром» від 2009 року, неринковим і неправомірним, і оскаржує його в Стокгольмському арбітражі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук