«Газпром» втратив на трубах для «Південного коридору» 18 млрд рублів

СвітЛюбко Петренко, 23 жовтня 20151930
«Газпром» втратив на трубах для «Південного коридору» 18 млрд рублів

Близько 18 млрд рублів втратив російський газовий велетень «Газпром» на трубах через закриття проекту «Південний коридор». Про це в п'ятницю, 23 жовтня, повідомила російська газета «Ведомости» з посиланням на джерела в «Газпромі».

Ці втрати викликані тим, що російський газовий концерн вже не зможе використовувати укладені в траншеї й зварені труби, призначені для східного маршруту «Південного коридору», будівництво якого було остаточно зупинене влітку.

У траншеї вже укладено і зварено 240 кілометрів труб (180 тисяч тонн). Якщо виходити з тендеру на закупівлю труб, то одна тонна труби зараз коштує «Газпрому» 101 тисячу рублів. Отже виходить, що, за актуальними цінами,  концерн уклав у траншеї труб на 18 млрд рублів.

Щодо ще не зварених труб для «Південного коридору», то «Газпром» має намір перекинути їх на будівництво двох нових ниток «Північного потоку». Невикористаними залишилися близько 380 км труб, які призначалися для східного маршруту «Південного коридору».

Нагадаємо, що проект «Південний коридор» призначався для подачі газу з Росії спершу до «Південного потоку», а потім до «Турецького потоку». Утім Росія і Туреччина так і не підписали міжурядової угоди. До того ж Анкара погодилася обговорювати будівництво тільки однієї або двох ниток, у той час як «Південний коридор» будувався під чотири нитки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук