«Газпром» заважає об'єднанню енергетичних систем України і країн ЄС, - «Нафтогаз»

ЕкономікаОльга Карабан, 22 квітня 20151740

У НАК «Нафтогаз України» заявили, що ВАТ «Газпром» своїми діями заважає процесу об'єднання енергетичних систем України і сусідніх країн, які входять до Європейського Союзу, що дало би змогу налагодити віртуальне постачання газу.

Як йдеться у заяві «Нафтогазу» щодо висунення Європейською комісією претензій до «Газпрому», «впродовж багатьох років панівна роль «Газпрому» на ринку України й деяких країн Євросоюзу завдає збитків «Нафтогазу».

««Газпром» відмовляється надавати «Нафтогазу» інформацію про шипер-коди (shipper code pairs), що заважає процесу об'єднання енергосистем України і сусідніх європейських країн відповідно до енергетичного регламенту ЄС. Таке об'єднання дало би змогу здійснювати віртуальні реверсні постачання газу між Україною з одного боку, і Словаччиною, Угорщиною, Польщею і Румунією - з іншого», - йдеться в оприлюдненій у середу ввечері заяві "Нафтогазу.

Також у «Нафтогазі України» нагадали, що через дії «Газпрому» можливість постачальників природного газу з ЄС виходити на український ринок досі обмежена.

«Така ситуація склалося через антиконкурентні дії «Газпрому», який виконує певні ключові функції оператора газотранспортної системи (ГТС) на території Словаччини і відмовляється надавати «Нафтогазу» шипер коди, перешкоджаючи таким чином відповідності відносин між операторами суміжних газотранспортних систем європейському законодавству», - пояснили в компанії.

У НАК також заявляють, що порушення принципів конкуренції «Газпромом» стосується не лише українського ринку, передає «Інтерфакс-Україна».

««Нафтогаз» і оператор українською ГТС ПАТ «Укртрансгаз» отримали запити від європейських компаній-торговців газом щодо організації газових потоків територією України між Угорщиною, Польщею, Болгарією, Грецією і Туреччиною. Таким чином, сьогодні через антикурентні дії «Газпрому» компанії ЄС позбавлені можливості використати наявну українську інфраструктуру для торгівлі на ринках Європейського Союзу і за його межами», - додали у компанії.

як повідомляв ZAXID.NET, Європейська комісія сформулювала своє повідомлення про претензії до російської компанії «Газпром», яку у Брюсселі підозрюють у зловживанні домінуючим становищем на європейському ринку газу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук