Гірники готують в Києві 10-тисячну акцію протесту проти закриття шахт

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 3 квітня 201516064

10 тисяч шахтарів проведуть у Києві з'їзд, на який запросять президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та голову Верховної Ради України Володимира Гройсмана.

«Ми проведемо з'їзд шахтарів, їх почує вся Україна і керівництво нашої держави. Я хочу сказати від імені шахтарів: жодної шахти ви не закриєте», — заявив на засіданні президії Профспілки працівників вугільної промисловості України (ППВП), яке відбулося 2 квітня і на якому був присутній міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, Віктор Турманов.

Він також повідомив, що на цей з'їзд профспілки запросять керівників держави: президента України Петра Порошенка, прем'єр-міністра Арсенія Яценюка та голову Верховної Ради Володимира Гройсмана.

«Нехай вони скажуть, чому одна людина, хай він навіть міністр, взяв собі і вирішив, що у вугільної галузі заберуть держпідтримку, яка існувала 23 роки», – заявив профспілковий лідер, якого цитує Телеканал новин «24». Турманов нагадав про коаліційну угоду, в якій передбачені плани вийти на бездотаційне існування вугільної галузі України тільки до 2020-2021 років.

«І це мені підтвердили під час зустрічі як спікер парламенту Гройсман, так і прем'єр-міністр Яценюк. А у нас вийшло, що вже 2015-го року шахтарів повністю позбавили всієї держпідтримки», — зазначив голова ППВП.

Активно критикували політику, яку проводить міністр Демчишин, запрошені на президію ППВП лідери іншої шахтарської профспілки України — Незалежної профспілки гірників України (НПГУ). Голова обласного об'єднання НПГУ Західного Донбасу Віктор Грек у своєму виступі сказав: «Міністр не знає, як відповісти на наші запитання, не володіє ситуацією, не здатний вирішувати питання, так що вистачить вести пусті розмови з цією людиною — дайте йому аркуш паперу, хай пише заяву про звільнення».

Оскільки конструктивного діалогу з урядовцем не вийшло, Незалежна профспілка гірників України та Профспілка працівників вугільної промисловості України планують незабаром провести Всеукраїнський з'їзд шахтарів, для підтримки якого в столиці прибуде близько 10 тисяч гірників. Попередня, але ще не затверджена дата з'їзду, — 15-16 квітня, вже створено організаційний комітет з його підготовки.

«Сьогодні ми знову чуємо від міністра, як в грудні і січні, що його цікавить одне питання: скільки шахт треба закрити. Не дадуть шахтарі закрити жодної шахти, принципово не будемо давати згоди», — запевнив Турманов.

Він додав, що «це головна вимога шахтарів, чітко озвучена на останніх акціях протесту».

За результатами президії ППВП прийнято рішення домагатися від Верховної Ради України внесення змін до бюджету на 2015 рік, які б повернули держпідтримку вугільної галузі, як це передбачено в коаліційній угоді, від Міністерства енергетики та вугільної промисловості — погашення в повному обсязі заборгованості по зарплаті і своєчасних розрахунків з шахтарями за вугілля, яке видобувається. Шахтарі також вимагають встановлення ціни на видобуте вугілля у розмірі 1500 гривень за тонну. Така ціна дозволила б галузі вижити без держдотацій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 4

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Igor Sigarm 3 квітня 2015, 16:43

  Свого часу побував у Нововлинську на заводі СТО, збудованого по останньому слову техніки соцкраїнами РЕВ,щоб дати модливість при закритті шахт, будувати шахтарям заробляти. Дзуськи вони там стали працювати, коли можна було відірвати зразу шматок. Та вони краще на присадбній ділянці посадіть щось, та зберуть щоб не вмерти з голоду при закритті шахти.
  Теж саме було і Олександрії Кіровоградської області.
  Теж саме було і на Донбасі.
  А заробляти кожен день та ще й думати кожен день? а тепер треба подумати, виходячи з 1500грн за тону - скільки коштуватиме 1 квт-год елетрики, 1 Гкал тепла, 1 тона муки. і так далі. Мозок є?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Igor Sigarm 3 квітня 2015, 16:43

  не буду говорити про мовчазну згоду тих самих шахтарів на вбивства та руйнування з місць де почалася нинішня війна, та які будуть зараз галасувати, бо тут вже можна качати права. Сміливості, розуму і бажання захищати себе і свої сімї тоді, на початку "бузи" у них не було - вони вважали,що там, у сусідів солодше життя - нехай їх разом з шахтами приєднують.
  Ми все памятаємо.
  Коли не сталось, як бажалось, ніхто не пішов зі зброєю повертати втрачене, хіба, що одиниці, в яких совість залишилась. А тепер знов до корита?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Лідія Кобзар 3 квітня 2015, 16:10

  Якщо шахти збиткові то навіщо ії тримати.Скільки уже було аварій.Краще закрити і зберегти людську життя.А Донецьк відправляє ДНР то хай ті і з/ту плотять і шахти тримають.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук