Голова Нацбанку розповів про державні борги України

2019-2020 роки для України будуть піковим часом для погашення зовнішніх боргів

В НБУ і Міністерства фінансів збудовані плани зі здійснення всіх виплат на тривалу перспективу

Виплати за зовнішнім боргом будуть перекриватися частково за рахунок коштів, що надійшли ще минулого року, частково - за рахунок тих, що ще належить залучити. Про це заявив глава Нацбанку Яків Смолій в інтерв'ю виданню «Сегодня».

За його словами, цього року планується отримання 500 млн євро від Єврокомісії і гарантій від Світового банку на 600 млн доларів США. Крім того, можуть бути два транші від МВФ на загальну суму близько 2,5 млрд доларів, які теж надійдуть у міжнародні резерви.

«Плюс у Мінфіну є плани із залучення коштів від розміщення облігацій як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Тому виплати за зовнішнім боргом будуть перекриватися частково за рахунок коштів, що надійшли ще минулого року, частково - за рахунок тих, що ще будуть залучені», - сказав Смолій.

Він підтвердив, що 2019-2020 роки дійсно є піковими за виплатами. Однак у НБУ і Міністерства фінансів збудовані плани зі здійснення всіх виплат на тривалу перспективу із чітким розумінням, як будуть обслуговуватися ці борги.

«У нас є нова програма співпраці з МВФ на суму близько 3,9 мільярда доларів, розрахована на 14 місяців. Ми отримали минулого року 1,4 мільярда доларів за цією програмою, які пішли в міжнародні резерви. А оскільки в нас відновилося співробітництво з МВФ, то відразу відновилося співробітництво зі Світовим банком та Європейською комісією. І кошти від цих структур пішли Мінфіну на покриття дефіциту. Минулого року від цих організацій ми отримали понад мільярд доларів в еквіваленті», - сказав глава НБУ.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Україна повинна віддати 427 млрд гривень зовнішніх боргів, а це третина держбюджету на 2019 рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук