Голова НСКУ вважає неможливим скорочення витрат на кіногалузь

Голова Національної спілки кінематографістів Сергій Тримбач написав відкритого листа президентові України Петру Порошенку, у якому йдеться про  ліквідацію витрат на гранти молодим кінематографістам і на державну премію імені Олександра Довженка. 

«Україну продовжують опускати – туди, вниз, до культурного плінтуса»,  - зазначає голова НСКУ. «На ділі чиновництву не потрібні роботи молодих кінематографістів. Не потрібен і Олександр Довженко, чиє 120-річчя ми будемо відзначати за місяць, у вересні»,  - зазначено у листі.

«Нам кажуть: війна. Так, війна. В якій, одначе, стріляють не тільки снарядами й кулями, а й словом, фільмовими, аудіовізуальними образами. Цю війну ми програвали Росії багато років, що багато в чому й зумовило нинішню кризу в Україні. Будемо програвати й далі?», - пише Сергій Тримбач.

Кінематографіст вважає, що без підтримки українського кіновиробництва і насамперед молодих митці не можливо розвивати національний кінопродукт: «І чого варті вигуки й схлипи щодо відвоювання національного інформаційного простору, про необхідність відродження повноцінної кіноіндустрії – бодай на середньоєвропейському рівні? »

Сергій Тримбач також вважає скасування премії імені Довженка «образою багатьох поколінь українських кінематографістів. коли можна отак «скасувати» одного з найвідоміших українців, значить завтра слід очікувати скасування самого українського кіно».

«Нестерпно, коли розвиток культури настільки залежний від малограмотних бухгалтерів, для яких імена Довженка і Параджанова, Демуцького і Ступки є пустим звуком. Нестерпно, коли в Україну і українців стріляють не тільки з окопів терористів, а й з високих чиновних кабінетів», - звернувся до президента України голова Національної спілки кінематографістів України.

Нагадаємо, 31 липня Верховна Рада ухвалила запропоновані урядом зміни до держбюджету на 2014 рік.  
Як писала «Телекритика», згідно з зареєстрованим 21 липня Кабінетом міністрів України законопроектом № 4308а про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (щодо корегування показників), уряд пропонував майже вдвічі (на 55 млн 435,2 тис. грн) скоротити видатки, передбачені у 2014 році на фінансування бюджетних програм Державного агентства з питань кіно.

Українська кіноасоціація, що об'єднує провідні кінокомпанії України, висловила занепокоєння «катастрофічним зменшенням фінансування галузі» на 2015 рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук