Українські кінематографісти звернулися до Петра Порошенка

В зв’язку з інформацією про те, що уряд України планує до мінімуму скоротити витрати на утримання та розвиток гуманітарної сфери, в тому числі й кінематографа, кінематографісти звернулися до президента України Петра Порошенка з відкритим листом.

В листі вони висловлюють впевненість, що таке скорочення фінансування фактично означатиме ліквідацію кінематографа, і, в свою чергу, «зачищення» екранного простору на користь інших країн, передусім Росії. «Ми розуміємо, в країні триває війна, одначе це вже буде нашою поразкою – так само у війні».

Кінематографісти наголошують, що за останні роки український кінематограф тільки  почав підніматися, з'явилося молоде покоління кіномитців, знімалися фільми, що діставали нагороди на кінофестивалях.

Скорочення фінансування галузі призведе до того, що усі ці досягнення будуть втрачені, а український кінематограф знову буде відкинуто назад на роки.

«Власне, про які гроші ми говоримо? Найбільший кінобюджет дотепер становив 137,4 млн. грн. (2012р.), минулорічний – 131,8 млн. грн.. Цьогорічні виплати сягнули аж 1,6 мільйони і подальшої перспективи не видно. Невже ці кошти можуть щось вирішити в загальнонаціональному масштабі? Зате їх відсутність остаточно обрушить кінематографічну галузь, яку тільки-но почали зводити заново», - йдеться у листі.

Так само кінеатографісти наголошують на необхідності не лише фінансування, а й зміни законодавчого порядку.

Повний текст листа можна прочитати на сайті Національної спілки кінематографістів України.

Нагадаємо, що  у ЗМІ з’явилася інформація про те, що уряд планує скоротити фінансування кінематогафії майже вдвічі. Утім Мінкульт наразі спростовує цю інформацію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук