Головною проблемою для львівського бізнесу є корупція, повернення ПДВ та митниця
"Найбільш гострою проблемою сучасного бізнесу в Україні є корупція на всіх рівнях влади - вважає 40% учасників львівського обласного форуму "Влада і бізнес - партнери", що відбувся 11 липня цього року. Серед всеукраїнських проблем також були згадані інфляція, нестача кваліфікованих кадрів та відсутність чітких орієнтирів розвитку країни, вони набрали по 28% голосів", - повідомив сьогодні, 16 липня, під час прес-конференції керівник Українського центру вивчення громадської думки "СОЦІНФОРМ" Олексій Антипович, презентуючи результати експертного опитування. "Бізнес ще більш гостро відчуває ці проблеми, ніж прості громадяни", - зазначив він.
Основною перешкодою для ведення бізнесу на Львівщини 44% опитаних також назвали корупцію. Окрім цього, значними перешкодами є перевірки підприємств (32%), судова система (24%), недостатньо підготовлені кадри (20%).
Оскільки підприємці - учасники львівського обласного форуму "Влада і бізнес - партнери" - здебільшого займаються експортними операціями, було поставлене також запитання "Що стримує розвиток експорту Львівщини?", на що 52% відповіли - процедура відшкодування ПДВ, а ще 28% - робота митної служби.
Від місцевої влади львівський бізнес найбільше потребує спрощення дозвільних процедур, так заявили 28% опитаних, та захисту перед контролюючими органами - 28%.
Загалом запровадження Єдиного дозвільного вікна для підприємців підтримує 60% учасників опитування, а ще 36% підтримали б, якщо би це реально працювало. При цьому жоден респондент не вказав, що "дозвільні вікна" на Львівщині працюють ефективно. Натомість 52% опитаних вважають, що вони працюють не дуже ефективно, 28% вважають, що вони працюють зовсім не ефективно, а ще 20% відповіли, що "дозвільні вікна" взагалі не працюють.
Львівський обласний форум "Влада і бізнес - партнери" відбувся 11 липня, через тиждень після загальноукраїнського форуму з аналогічною назвою, в якому брали участь президент, прем’єр-міністр та голова ВРУ. Під час форуму у Києві презентувалися підсумки всеукраїнського опитування підприємців, що проводилося у листопаді 2007 року - березні 2008 року.
Відповідно до результатів всеукраїнського дослідження, рівень корупції в Україні у сфері видачі дозвільних документів, зокрема на будівництво та операцію з землею високий. Проте "дозвільні офіси" менш корумповані, ніж дозвільні органи, й швидше видають дозволи.