ГПУ та НАБУ наклали арешт на майно «ПриватБанку» та готують підозри через виведення грошей

Провадження розпочали після звернення голови правління банку Олександра Шлапака

12:27, 3 липня 2017

Генеральна прокуратура, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідують декілька справ, пов'язаних з «ПриватБанком». Про це пише «Економічна правда» з посиланням на генерального прокурора Юрія Луценка.

«Перш за все, відразу після звернення голови правління банку Олександра Шлапака про скоєний злочин були накладені арешти на ліквідне майно «ПриватБанку» та пов'язаних з ним структур - понад 700 об'єктів нерухомості ТОВ «Приватофіс», - сказав Луценко.

За його словами, ГПУ протягом останніх тижнів активно допитує членів кредитного комітету банку.

«Готуються підозри. Також ГПУ вивчає документи і допитує ряд працівників Нацбанку, які мали контролювати процеси в «ПриватБанку», - додав Луценко.

Раніше у «Економічної правди» опинилося звернення Шлапака на ім’я генпрокурора у якому зазначається, що екс-керівництво «ПриватБанку» перед націоналізацією проводило незаконні операції з пов’язаними з банком особами, що призвело до заподіяння державі збитків в особливо великих розмірах.

У документі наголошується, що 15 та 16 грудня 2016 року колишнє керівництво банку уклало з компанією Claresholm Marketing Ltd, яку визнано пов'язаною з «Приватом», кредитні договори на суму 389 млн доларів, 60 млн євро і відобразило заборгованість в балансі банку.

Також 16 грудня екс-службовцями «ПриватБанку» укладено кредитний договір з ТОВ «Новафарм» на суму 3,2 млрд гривень, та додаткову угоду з ПАТ СК «Інгосстрах» з зазначенням сум нарахування індексованої винагороди на суму понад 136 млн грн, які також визнані пов’язаними з банком особами.

«За результатами розгляду звернення голови «ПриватБанку» ГПУ внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)», - йдеться у відповіді генпрокурора Юрія Луценка, уривок з якої оприлюднила «Економічна правда».

Нагадаємо, 21 грудня 2016 року «ПриватБанк» офіційно перейшов у державну власність. Міністерство фінансів та Національний банк оцінили потребу капіталу «ПриватБанку» в 148 млрд грн. Мінфін докапіталізував банк на 116,8 млрд грн, з яких 9,8 млрд грн надійшли до банку у 2017 році.

З метою оздоровлення «ПриватБанку» НБУ монетизував облігації внутрішньої державної позики, випущені Мінфіном для капіталізації банку, на суму 25,8 млрд грн.

Між тим, у розслідуванні журналістів «Схем» йшлося про те, що перед націоналізацією з «ПриватБанку» вивели 110 млрд грн на фірми, які існували тільки на папері.

Окрім того, Ігор Коломойський звернувся до Печерського районного суду Києва з проханням розірвати договір поруки з Нацбанком по боргах «ПриватБанку».

Також термін добровільної реструктуризації кредитів колишніх власників «ПриваБанку» сплив 1 липня 2017 року, але вони не виконали зобов'язань.