Коломойський намагається через суд скасувати свою поруку по боргах «Приватбанку»

ЕкономікаРоман Ганкевич, 11 червня 20175731
Коломойський намагається через суд скасувати свою поруку по боргах «Приватбанку»
фото Політека
Коломойський звернувся до суду з проханням розірвати договір поруки з НБУ по боргах «ПриватБанку»

Ігор Коломойський звернувся до Печерського районного суду Києва з проханням розірвати договір поруки з Нацбанком по боргах «ПриватБанку». Про це йдеться у його позові, який є у реєстрі судових справ, повідомляє Finbalance.

Як відомо, у травні голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що «ПриватБанк» планує погасити борг перед Нацбанком по рефінансуванню на 13,8 млрд грн. Але регулятор виступив категорично проти, оскільки погашення боргу може призвести до втрати застави активів, які належать Ігорю Коломойському, а також до втрати його персональних гарантій. «Ми сказали Приватбанку: заберіть ці застави під наявні кредити (які Приватбанк раніше видав для структур, пов’язаних з екс-акціонерами, - ред.), а потім вже погасіть нам рефінансування або закладіть нам ці застави зі свого боку. Але вони ж не забирають», - заявила тоді Валерія Гонтарева. Перед цим в НБУ заявляли, що екс-власники «ПриватБанку» надали в заставу по кредитам рефінансування, зокрема, «Буковель», «Бориваж», літаки «Боїнги» та інші активи.

Між тим, у розслідуванні журналістів «Схем» йшлося про те, що перед націоналізацією з «ПриватБанку» вивели 110 млрд грн на фірми, які існували тільки на папері.

Нагадаємо, 21 грудня 2016 року «ПриватБанк» офіційно перейшов у державну власність. Міністерство фінансів та Національний банк оцінили потребу капіталу «ПриватБанку» в 148 млрд грн. Мінфін докапіталізував банк на 116,8 млрд грн, з яких 9,8 млрд грн надійшли до банку у 2017 році.

З метою оздоровлення «ПриватБанку» НБУ монетизував облігації внутрішньої державної позики, випущені Мінфіном для капіталізації банку, на суму 25,8 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук