ГПУ відкрила кримінальні справи за доведення «ПриватБанку» до банкрутства

11:59, 4 липня 2017

Генеральна прокуратура України розпочала розслідування і відкрила кримінальні справи за доведення «ПриватБанку» до банкрутства. Про це заявив на підсумковій прес-конференції голова банку Олександр Шлапак, інформує «Інтерфакс-Україна».

«Сьогодні ГПУ за представленими нами даними відкрила кілька кримінальних справ за статтями 218 і 220 Кримінального кодексу, а саме - доведення банку до банкрутства», - сказав голова банку.

Водночас, прізвища осіб, на яких відкриті справи, Шлапак не уточнив.

Загалом стосовно «ПриватБанку» розслідують дев'ять кримінальних справ.

Нагадаємо, що міністр фінансів Олександр Данилюк ще 19 грудня 2016 року говорив, що якщо колишні власники «ПриватБанку» Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов не виконають своїх зобов'язань із реструктуризації інсайдерських кредитів, вони будуть відповідати за законом за доведення банку до неплатоспроможності.

Мінфін вже докапіталізувати банк на 116,8 млрд грн, з яких на 9,8 млрд грн - у 2017 році. Ще 38,5 млрд гривень було вирішено влити в «ПриватБанк» минулого тижня.

Напередодні, 3 липня, стало відомо, що ГПУ та НАБУ наклали арешт на майно «ПриватБанку» та готують підозри через виведення грошей.

Нагадаємо, 21 грудня 2016 року «ПриватБанк» офіційно перейшов у державну власність. Міністерство фінансів та Національний банк оцінили потребу капіталу «ПриватБанку» в 148 млрд грн. Мінфін докапіталізував банк на 116,8 млрд грн, з яких 9,8 млрд грн надійшли до банку у 2017 році.

З метою оздоровлення «ПриватБанку» НБУ монетизував облігації внутрішньої державної позики, випущені Мінфіном для капіталізації банку, на суму 25,8 млрд грн.

Між тим, у розслідуванні журналістів «Схем» йшлося про те, що перед націоналізацією з «ПриватБанку» вивели 110 млрд грн на фірми, які існували тільки на папері.

Окрім того, Ігор Коломойський звернувся до Печерського районного суду Києва з проханням розірвати договір поруки з Нацбанком по боргах «ПриватБанку».

Також термін добровільної реструктуризації кредитів колишніх власників «ПриваБанку» сплив 1 липня 2017 року, але вони не виконали зобов'язань.