Харківський режисер знімає фільм про Бандеру для мешканців сходу

Журналіст та режисер Ігор Піддубний почав роботу над документальним фільмом про Степана Бандеру російською мовою, який буде призначено в першу чергу для мешканців сходу України і росіян. Про це повідомляє видання «Телекритика».

«Фільм російськомовний - для жителів сходу України і росіян», - повідомив режисер. Стрічка має бути повністю документальною, без ігрових вставок.

Днями знімальна група закінчила експедицію в Прикарпаття, де автори побували на місцях боїв Української повстанської армії (УПА), працювали в архівах і в будинку-музеї Степана Бандери, говорили з його соратниками.

« Бандера не мій герой. У дитинстві його ім'ям нас навіть лякали. Коли їздили з батьками в Гомільшанські ліси, батько казав, щоб далеко не втікали - а то бандерівці схоплять», - зізнався Ігор Піддубний.

Так що фільм має стати розвінчуванням міфів і для самого режисера. Це він робить за допомогою документів, історичних книг та особистих зустрічей з повстанцями і їх нащадками.

За результатами експедиції на Прикарпаття сотні хвилин відзнятого матеріалу чекають доопрацювання. До роботи над сценарієм Ігор Піддубний хоче запросити як українських, так і російських дослідників життя Степана Бандери та діяльності УПА. Незабаром режисер збирається у відрядження до Москви, де спробує отримати доступ до архівів і поспілкуватися з дослідниками «з того боку», послухати їх аргументи.

«У мене немає мети довести або спростувати злочини, які приписують Бандері. Але ми повинні хоча б дізнатися, хто була та людина, яка стала символом боротьби за Незалежність. Але вже зараз можу сказати, що всі розмови про його участь у злочинах проти мирного населення безпідставні, оскільки з 1939 року він в Україні не був жодного разу», - говорить режисер.

Ігор Піддубний планує завершити роботу до кінця цього року. У першу чергу, за задумом режисера, документальний фільм він планує викласти в інтернет.

Після того, як фільм про Степана Бандеру вийде на екрани, Ігор Піддубний планує зняти стрічку про Донбас і його жителів - дослідити, як заселявся цей край, хто його мешканці і чим вони відрізняються від решти українців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук